Ubuntu-instalacja emerald

Mam taki problem, postanowiłem zainstalować emerald, bo metacity mi się nie podoba, ale mam dwa pytania:

  1. Czy sprawia on jakieś problemy na samy gnome (nie chcę compiz fusion)

  2. Jak sprawić aby był cały czas uruchomiony, bo za każdym razem kiedy uruchomię ponownie ubuntu muszę wydawać poleceni:

    gtk-window-decorator --replace emerald

i dopiero po tym chodzi, dodatkowo muszę mieć otwarty terminal bo jak zamknę to w ogóle nie ma dekoracji okien :smiley: .

Z góry dziękuję za odpowiedzi :smiley: .

A Emerald nie jest przypadkiem teraz integralną częścią Compiz Fusion?

Zdaje mi się, że tak. Emerald wymaga chyba CF, ale pewny nie jestem.

System->Preferecje->Sesja

Tutaj masz programy automatycznie uruchamiane.

A u mnie działa bez CF :smiley: mlzrzut_ekranu.png , ale w sesji nie mogę znaleźć gtk-window-decorator w sesji, ani sudo apt-get remove gtk-window-decorator nie che go odinstalowywać :o , mówi że

E: Nie udało się odnaleźć pakietu gtk-window-decorator

Co mam zrobić, a może wrócić do metacity?

u mnie był podobny problem, emerald działa poprawnie dopiero po uruchomieniu go w programie Compiz Fusion Icon, no ale zdaje się że do tego potrzeba comiza :smiley: więc zostaje ci m…

Dobra, chyba wrócę do metacity, ale dziwne jest to że działa dobrze, ale muszę go ręcznie uruchamiać, to co jest na scernie jest generowane przez emeralda.

dragonn: źle robisz :wink:

Po prostu do uruchamiania automatycznego dodaj wpis, dajmy na to o nazwie:

Emerald

Komendzie:

gtk-window-decorator --replace emerald

I opisie:

Zmiena dekoratora okien

Wiem że tak można, ale chciał bym zrobić bez gtk-window-decorator, po prostu go wywalić i uruchamiać emerald, bo za każdym razem kiedy to urchamia jest takie mignięcie ekranu. Chyba zacznę się rozglądać za czymś innym niż gnome, ale za czym jak KDE odpada :frowning: , idę googlować :smiley: . Hmmm… a wiecie jak uzyskać taki efekt na Metacity, bo gdy instaluję ten motyw http://www.gnome-look.org/content/show. … tent=91094 to mam tylko niebieski pasek a nie przezroczyste, a w wersji dla emeralda miałem tak jak ma być/

Hej, nie możesz skasować, bo poleceniem uruchamiasz właśnie gtk-windows-decorator!

Sorry, ma być tak

emerald --replace gtk-window-decorator

I ja chcę mieć zawsze uruchamianego emerald ale bez uruchamiania najpierw tego gtk-window-decorator, bo tego nie potrzebuję :stuck_out_tongue: .

EDIT

Dodałem ten skrypt do sesji, i chyba da się z tym żyć :smiley: .