Ubuntu+instalacja sterownikuw nvidii

wiecie jak zainstalowac sterowniki do karty nvidia linux ubuntu bo niemoge zmienic rozdzielczosci ustawilo sie na 1280 na iles tam niepamietam dokładnie zielony jestem na temat linuxuw :stuck_out_tongue:

A wysiliłeś się chociaż żeby poszukać samemu rozwiązania? Do podręcznika Ubuntu zajrzałeś?

szukałem w necie ale nic niezkumałem a podrecznik z kat ja go mam wziasc ???

przewodnik ubuntu Leń z Ciebie do potęgi :evil: :evil: :!:

chyba nalezałoby przeszukac najpierw forum ubuntu?

W kazdym razie przyjemnego czytania

http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_dappe … _nVidia.3F

Aha i jeszcze jedno - przeczytaj BARDZO DOKLADNIE CO MASZ ZROBIC, nie zapomnij o wczesniejszym dodaniu rezpozytoriów. Wiesz bo tak czasem sie zdaza ze komus nie chce sie czytać i pozniej mowi ze linuks to taki cięzki bo mu sie czegos nie udało zrobic. A tak naprawde ludzie poswiecaja swój czas i dzielą się wiedzą pisząc przewodniki, faqs itp. a niektórzy i tak nie potrafią przeczytać kilka linijek.

Ps : I ty chyba nalezysz do takich ludzi :evil:

czytalem to nieda sie jakos prosciej zainstalowac je

przeciez to jest najprostszy sposób z mozliwych, 2-3 minuty i po sprawie.

Święte słowa; a później gadanie, że ludzie “od linuksów” są wredni dla newbie, bo od razu krzyczą i nie chca łopatologicznie wytłumaczyć.

Napisz, że nie wiesz gdzie to wpisać a nie owijasz w bawełnę.

przeciesz napisałem ze jestem zielony na temat linuxów

no ale jaki masz problem? uruchamiasz Terminal, wklejasz to:

sudo apt-get install nvidia-glx nvidia-kernel-common

naciskasz enter, wklejasz:

sudo nvidia-glx-config enable

enter i gotowe. takie trudne? :slight_smile: bo mi się wydaje, że łatwiejsze i szybsze niż w windowsie.

A zajrzałeś do przyklejonych tematów w tym dziale? One są dla zielonych

wszystko fajnie ladnie ale chasło chce jakies ??? to wpisuje chaslo a ta terminalu nic

Hasło root, jest zabezpieczone na początku:

http://forum.ubuntu.pl/viewtopic.php?t=85&start=0

zostan lepiej przy windowsie …bedziesz co 5 minut zadawal kolejne banalne pytanie? linuks nie jest dla wszystkich.

A zajrzałeś chociaż do tego przewodnika Ubuntu? Bo wydaje mi sie, że nie. Linux nie jest dla ludzi leniwych, którzy czekają aż ktoś wszystkie rozwiązania poda im na tacy

Pozatym, nie chasło , tylko hasło

hasło użytkownika, które wpisywałeś podczas instalacji

zainstalowalem te sterowniki ale itak niemoge zmienic rozdzielczosci???

A edytowałeś wpisy dotyczące rozdzielczości i odświeżania w /etc/X11/xorg.conf?

areh on ledwo wie co to terminal, a mialby xorg.conf edytowac :lol: