Ubuntu. Jak i czy zabić proces, który nie jest widoczny w terminalu

(paranoise) #1

Witam. Przydarzył mi się w Ubuntu i chyba nie pierwszy raz problem tego typu: Wchodzę w Ubuntu Software - wybieram instalację (w tym przypadku - Configure Wine. Klikam - install - pojawia się ikona instalowania po lewej, na którą jeśli najadę pisze “waiting for install”. No i nic się nie dzieje. Chcę więc zamknąć proces. Żeby znaleźć PID robię tak:

ps -A | grep wine
i potem:
ps -A | grep Wine

No i nic mi nie znajduje. Jak więc w takim przypadku zamknąć coś co się niby instaluje, ale nie instaluje na pasku? Po kliknięciu na ikonę - Configure Wine też się nic nie dzieje.

sudo kill -9 PIDnumer

(roobal) #3

@0011010101 Genialna odpowiedź. Brawo. Skąd ma wziąć PID, skoro nie ma procesu?

Dlaczego szukasz procesu wine, skoro aplikacja dopiero się instaluje, nie jest zainstalowana, a tym bardziej uruchomiona? Poszukaj procesu, który instaluje pakiet. Ubuntu software, dpkg, apt?

(saturno) #4

Zabijanie procesu instalacji pakietów nie jest dobrym pomysłem!
Wcześniej czy później skończy się potrzebą naprawy systemu!
Doinstaluj sobie Synaptic.
W Ubuntu Software znajdziesz sobie co chcesz zainstalować i po jego zamknięciu zainstalujesz to w Synapticu.

I dobrze, że się nic nie dzieje! Nie zabija się procesów instalacyjnych! Jak to już wspomniano.
Poczekaj i daj mu skończyć. Wtedy możesz sobie apkę ewentualnie usunąć. Ale dopiero po jej pełnej, poprawnej instalacji.