Ubuntu. Jak i czy zabić proces, który nie jest widoczny w terminalu

Witam. Przydarzył mi się w Ubuntu i chyba nie pierwszy raz problem tego typu: Wchodzę w Ubuntu Software - wybieram instalację (w tym przypadku - Configure Wine. Klikam - install - pojawia się ikona instalowania po lewej, na którą jeśli najadę pisze “waiting for install”. No i nic się nie dzieje. Chcę więc zamknąć proces. Żeby znaleźć PID robię tak:

ps -A | grep wine
i potem:
ps -A | grep Wine

No i nic mi nie znajduje. Jak więc w takim przypadku zamknąć coś co się niby instaluje, ale nie instaluje na pasku? Po kliknięciu na ikonę - Configure Wine też się nic nie dzieje.

sudo kill -9 PIDnumer

@0011010101 Genialna odpowiedź. Brawo. Skąd ma wziąć PID, skoro nie ma procesu?

Dlaczego szukasz procesu wine, skoro aplikacja dopiero się instaluje, nie jest zainstalowana, a tym bardziej uruchomiona? Poszukaj procesu, który instaluje pakiet. Ubuntu software, dpkg, apt?

Zabijanie procesu instalacji pakietów nie jest dobrym pomysłem!
Wcześniej czy później skończy się potrzebą naprawy systemu!
Doinstaluj sobie Synaptic.
W Ubuntu Software znajdziesz sobie co chcesz zainstalować i po jego zamknięciu zainstalujesz to w Synapticu.

I dobrze, że się nic nie dzieje! Nie zabija się procesów instalacyjnych! Jak to już wspomniano.
Poczekaj i daj mu skończyć. Wtedy możesz sobie apkę ewentualnie usunąć. Ale dopiero po jej pełnej, poprawnej instalacji.