Ubuntu - jak wyłączyć nakaz wpisywania hasła przy instalowan

Witam serdecznie. Jak zrobić, aby w Ubuntu nie trzeba było wpisywać hasła za każdym razem kiedy instaluje się jakąś aktualizację, albo aplikację z centrum oprogramowania. Zrobiłem już tak, że w terminalu wpisałem sudo EDITOR=nano visudo i na samym końcu dodałem linijkę mójużytkownik ALL=(ALL) NOPASSWD: ALL

Niestety, ale to wyłącza wpisywanie hasła tylko na komendę sudo w terminalu. Więc co zrobić, abym nie musiał w ogóle wpisywać hasła przy instalowaniu z tego co wymieniłem na początku.

Wszelkie graficzne aplikacje wykorzystuję graficzną nakładkę na sudo o nazwie gksudo dla Gnome.

Pozdrawiam!

Ale co mi ta informacja ma dać. Ja się zapytałem jak mam uczynić, aby Centrum oprogramowania Ubuntu nie żądało o hasło przy instalowaniu czegoś z niego.

Wpisałem gksudo w terminalu i wyskoczyło mi okienko gdzie wpisuję program do uruchomienia i mogę wybrać kto ma go uruchomić.

Mam zainstalowany pakiet nautilus-gsku, gdzie pod PPM mam opcję Uruchom jako administrator. Mam też wgrane takie pakiety jak: libgksu2-0 i gksu, mam na myśli te pod frazą gksu.

No, ale nie o to mi chodzi :wink:

Jeżeli masz na myśli aktualizację przez centrum aktualizacji, to musisz się zainteresować PolicyKit.

Obecnie w repozytorium Ubuntu 10.10 nie znalazłem niczego, coby mogło się przydać do edycji ustawień PolicyKit.

Już chociaż, aby znaleźć sposób na Centrum oprogramowania :smiley:

To miała być podpowiedź i jakbyś trochę pokombinował, to byś wymyślił aktywator z takim poleceniem

Centrum Oprogramowania uruchomi się na prawach administracyjnych i nie powinno pytać o hasło, przynajmniej u mnie nie pyta. To się nazywa umiejętność korzystania z podpowiedzi.

Pozdrawiam!

Dzięki wielkie. Jednak też zauważyłem, że nie trzeba kasować ścieżki i wpisywać samo software-center, tutaj w przypadku centrum oprogramowania. Można normalnie do pełnej ścieżki dopisać gksudo i również uruchomi się na prawach administratora.

Jeszcze raz dziękuję.

No to jest normalne, ponieważ ścieżka i tak jest zadeklarowana w zmiennej $PATH, dlatego też nie trzeba podawać pełnej ścieżki, chyba że program znajduje się w innej lokalizacji, niż to określono w zmiennej.

Pozdrawiam!