Ubuntu - jak zainstalować sterowniki do GeForce 630M?

Mam Ubuntu GNOME 13.04 i chcę zainstalować najnowsze sterowniki do GeForce 630M. Próbowałem już różnych sposobów, ale nic z tego nie wyszło. Przede wszystkim pobrałem sterowniki ze strony nvidia.pl. Uruchomiłem pobrany plik, otworzył się w programie gedit i sterownik jakby instalował się przez godzinę, a potem na górze wyskoczyła jakaś informacja. Nic z tego nie wyszło. Robiłem też tak, jak polecił mi FadeMind w tym temacie —> poszukuje-sterowniki-karty-sieciowej-lenovo-g780-t525076.html jednak po zainstalowaniu pojawił się problem z uruchomieniem systemu, a jeśli już się uruchomił, to zmieniało się środowisko graficzne. Może robię coś źle? Może powinienem plik pobrany z nvidia.pl uruchomić jako administrator? Macie jakieś pomysły?

Tu - http://www.nvidia.pl/object/linux-displ … er-pl.html Widzi zakładkę “Dodatkowe informacje”?

Instrukcje dotyczące instalacji: po zakończeniu pobierania sterownika, zmień katalog na ten, w którym znajduje się pakiet sterownika i zainstaluj go, wpisując jako użytkownik “root” polecenie sh ./NVIDIA-Linux-x86-310.40-pkg1.run

Nie możesz być w trybie graficznym. Po takiej instalacji sterowników, każda aktualizacja kernela wymaga ponownej kompilacji sterów.

Jednym słowem: Daruj sobie i pobierz sterowniki przez narzędzie w Ubuntu.

Mam tą samą grafikę. Ty przypadkiem nie masz nvidia optimus??? Poczytaj na temat projektu bumblebeee

Mam Optimusa. Teraz obczajam jak to zainstalować wszystko :smiley:

I się już wszystko wyjaśniło. Tu masz link do wiki ubuntu.

https://wiki.ubuntu.com/Bumblebee

U mnie laptop na samej karcie intela pracuje tak 3:30h. Po włączeniu jakieś aplikacji optirunem czas spada do 2:15h. Na pewno nie używaj nvidii do firefoxa, lub playera do filmów, bo szkoda baterii. Jeśli używasz gnome-shella, to istnieją dodatki, do lepszej kontroli temperatury, czestotliwości. Tak to u mnie wygląda

https://dl.dropbox.com/u/9571951/Zrzut% … 1%3A14.png

Z jakiej firmy masz laptopa i na jakim procku? Jestem ciekaw do jakch temperatur dobija twój laptop.

No ja wcześniej siedziałem na Windows 7, a 2 tyg. temu zachciało mi się Linuksa. Póki co nie mam zainstalowane na stałe Ubuntu, bo ciągle coś tam konfiguruję i staram się poznać system. W tej chwili mam problem z zainstalowaniem sterowników do grafiki, bo nawet jeśli się zainstalują, to po instalacji wyskakuj komunikat “Failed to load session gnome” podczas uruchamiania systemu.

Temperatur nigdy nie sprawdzałem, mam Lenovo-G780 na procku Intel Core i3-2350 2.3GHz.

Tu masz dobry poradnik do zainstalowania.

http://www.dobreprogramy.pl/skandyn/Bum … 31288.html

Instalowałem sterowniki poprzez Centrum oprogramowania Ubuntu, w programie Synaptic, z pliku ściągniętego ze strony nvidia.pl. Za każdym razem po ponownym uruchomieniu kompa, przed pokazaniem się ekranu logowania, został wyświetlony komunikat “Failed to load session gnome”. Zmniejszyła się też rozdzielczość ekranu chyba do 800x600. Nie mogę się zalogować i pozostaje ponowna instalacja systemu.

Chyba Cię zasmucę. Jeszcze nie przygotowali wszystkich paczek dla 13.04. Ja uciekłem z ubuntu, bo 12.10 nie miał wszystkich sterowników, a 13.04 nie miał jeszcze suportu dla bubmblebee. Jestem teraz na archu i wszystko śmiga. Właśnie to jest problem dystrybucji, że jak masz nowy sprzęt, to musisz czekać X czasu na kernela i sterowniki z nową wersją. Na obecną chwilę radzę Ci instalację 12.10, lub przesiadka na inną dystrybucję.

Z ciekawości zainstalowałem Ubuntu 12.04 LTS, żeby zobaczyć, jak to wszystko działa. Udało mi się zrobić więcej niż na 13.04. Jednak jak chcę uruchomić ustawienia grafiki, to dostaję taki komunikat: “You do not appear to be using the NVIDIA X driver. Please edit your X configuration file (just run nvidia-xconfig as root), and restart the X server.”

lol:D google się kłania panie kolego;]

optirun nvidia-settings -c :8

Sprawdź, czy Ci działa polecenie:

optirun glxspheres

Jeśli uruchomi Ci się aplikacja i masz więcej niż 100fpsów, to wszystko jest ok.

Możesz też sprawdzić czy bubmblebee poprawnie zarządza włączaniem i wyłączaniem grafiki poleceniem.

sudo lshw -c display

Gdy masz odpalonego optiruna powinieneś mieć 2 grafiki. Jeśli nie, to tylko jedną;]

Niestety musisz trochę poczekać na paczki dla 13.04, chyba, że chce Ci się je kompilować;] Na 12.10 nie działały mi klawisze fn od jasności. Poprawka już jest z nowym kernelem w 13.04, ale tam nie działał mi bubmblebee;] Przesiadłem się na archa;] Polecam.