Ubuntu - jakie sterowniki wybrać dla kart Radeon HD 5450?

Witam

Od jakiegoś roku używam Ubuntu i nie miałem z nim jakiś większych problemów , lecz jakiś czas temu wszedłem w zasoby oprogramowania >Dodatkowe sterowniki i mam do wyboru :

1.Używanie X.org X serwer -Amd/ti display driver wrappeer z xserwer-xorg-video-ati (otwartoźródłowy,przetestowany)

  1. Uzywanie Video driveer for the AMD graphics accelerators z fglrx (własnościowy)

  2. Uzywanie Video driveer for the AMD graphics accelerators z fglrx - updates (własnościowy)

U mnie jest właczony nr 2 , i możęcie mi powiedzieć który z nich jest najlepszy? (własnościowy czy otwartoźródłowy,przetestowany)

Moja karta graficzna to Radeon HD 5450

Z góry dziekuje :slight_smile:

Mam Radeona z nieznacznie wyższym numerkiem i na sterownikach własnościowych karta grzeje mi się o jakieś 10-20 stopni mniej. Z drugiej strony o ile nie bawisz się w gry ani inne 3D, sterowniki otwarte powinny ci wystarczyć.

Z mojego doświadczenia powiem, że najlepszy jest własnościowy sterownik, jeśli oczywiście karta jest przezeń obsługiwana :slight_smile: A z kartami ATI to różnie bywa, Ty masz nowszy model wiec na 100% Twoja karta jest obsługiwana przez własnościowy sterownik i tego wyboru bym się trzymał.

Dziękuje wam za pomoc, :slight_smile: Możecie mi powiedzieć dlaczego gdy właczam przeglądarke Firefox 16.0.2 i właczam youtube to ta stroną długo ładuje … Bardzo dziwne ponieważ wszystkie strony bardzo szybko się ładują a z Youtube taki mam problem. Wydaje mi się żę to przez reklamy co wyskakują.

Dodane 15.11.2012 (Cz) 23:19

W terminalu wpisałem polecenie “fgl_glxgears” i Wszystkie praktycznie linijki miały wynik---------> 375 frames in 5.0 seconds = 75.000 FPS. Wszystko jest ok?