Ubuntu-kilka pytan compiz, poczta

Mam Ubuntu 7.05 i kilka pytań. Czy mogę w czasie sesji wyłączyć compiza tak jak to jest w przypadku beryla? W Windowsie jest taka fajna funkcja wysyłanie zdjęć, gdzie klikając prawą myszą można je zmniejszyć i wysłać. Używam Evolution i niczego takiego nie znalazłem, ledwo zaimportowałem adresy…:wink: Do tego mam jeszcze problemy z gxine. Przy wyświetlaniu b.dużych napisów potrafi się zawiesić i przerywać, mówię o filmach. Przy dużych jest już ok, ale jak dla mnie i mojej kobiety są one za małe :slight_smile: Na innych dużo słabszych komputerach wszystko działa b.dobrze i to mnie dziwi…

w ogóle ta polska wersja ubuntu, czyli 7.05 to jest warta, no wiadomo co.

Lepiej zainstaluj wersję podstawową, czyli w tym wypadku 7.04 z pełnym spolszczeniem

a co do używania compiza,a pewnie używasz nowego compiza fusion, to nie polecam, u siebie po instalacji tego ustrojstwa musiałem instalować ponownie stery do grafiki, a przedtem xorga edytować do pierwotnej postaci :confused:

mając kartę nvidia 7600GT beryl zawsze chodzi stabilnie, natomiast compiz fusion to tandeta :confused: i takie jest moje zdanie na ten temat, ale oczywiście każdy sadzi inaczej

pozdrawiam !