Ubuntu - konto roota

nie znalazłem nigdzie odpowiedzi na te pytania ( może słabo szukałem)

  1. zainstalowałem ubuntu i jak chcę wejść na dysk windowsa to pisze że brak uprawnień, we właściwościach pisze że właścicielem dysku jest root, ja mam swój profil stworzony podczas instalacji (daniel), chciałem zrobić konto root ale pisze że już root istnieje, a jak chce się zalogować na root to pisze że hasło jest nieprawidłowe, może jest jakieś domyślne hasło na ten profil ??( jak wchodzę przez menadżer partycji to normalnie mogę wszystko przeglądać )

  2. na windowsie mogę max odświeżanie ustawić 90mhz a na linuxie 60 moja karta graf to geforce 2 czy trzeba jakieś sterowniki inne ??

  3. nie działają mi filmy i mp3 (chyba chodzi o brak kodeków) głos w systemie jest a mp3 nie działają , są jakieś kodeki na linuxa ??


Zmiana tematu na mówiący o problemie

Areh

http://easylinux.info/wiki/Ubuntu_pl i nic wiecej

  1. hasło root jest to hasło, które TY sam wpisywałeś; to nie jakieś tam domyślne hasełko.

podczas instalacji pytało się o nazwę użytkownika i hasło wpisałem nazwę daniel i hasło daniel i teraz tak się loguję

ale na login root i hasło daniel nie wchodzi :frowning:

dzięki za zainteresowanie

ciekawy link przyda się

Tak, musiałeś bardzo słabo szukać. Nawet tutaj, w tym dziale jest przyklejony temat Dla wszystkich chcących zacząć przygodę z Linuksem. Jakbyś z łaski swojej tam zajrzał, to znalazłbyś linka do Podręcznika Ubuntu. Ale skoro nie chciał oCi sie szukać…

nawiązując do tego problemu, oraz do podobnych coraz częściej pojawiających się w tym dziale… obawiam się, że przez zamieszczenie tematu z linkiem do darmowej wysyłki Ubuntu w dziale “Na luzie” w któtkim czasie (dwa miesiace na dostawe płytek) może się zacząć roić od podobnych tematów. sam jestem początkującym userem któremu wiele rzeczy niewychodzi, ale staram sie wygooglać soebie rozwiązanie, i uwieżcie mi to jest możliwe!

Airborn , w takim razie jesteś jednym z nielicznych którzy posiedli tą umiejętność. Jak widać, niektórzy nawet nie potrafią domyśleć sie po co są przyklejone.

dobra słabo szukałem moja wina :frowning:

Złączono Posta : 27.02.2006 (Pon) 8:23

nie bijcie ale może mi ktoś powiedzieć jak się zalogować na root ??

bo z tego zwykłego ekranu pisze że nie można

daniel10 :

10 sekund szukania w Google:

http://ubuntuguide.org/#switchtoroot