Ubuntu - konwersja pobranych filmów z YouTube do mp3

witam

w wersji 7.10 remix(nie pamiętam jaki) był swietny convecter plikókw do formatu mp3 i innych .

ściągałem sobie teledysk z youtube a za pomocą tego programu robiłem szybciutko mp3 :slight_smile:

szukałem zawzięcie ale nie znalazłem - w repo jest jakiś ale to nie to i mi się nie podobał

proszę bardzo o pomoc

pytube.

http://soundconverter.berlios.de/gstrea … ing-howto/

jest super :slight_smile:

http://plichu.rempli.net/?p=8

Można do tego użyć również Mplayer

maplayer -dumpaudio nazwa_pliku_z_Youtube

w katalogu domowym powinien się pojawić plik o nazwie strem.dump i wystarczy zmienić nazwę i zmienić roższerzenie .dump na .mp3.

Pozdrawiam!

kurcze pieczone :frowning:

ten conwenter co ja podałem i ten ptube konwertują ale starsze pliki :frowning: jak pobieram coś nowego każe przerobić to niby coś się dzieje ale niestety zero efektu :frowning:

Możliwe że nowe pliki są w standardzie .x264 a nie flv jak kiedyś/.

Być może nie o to chodziło dokładnie, ale wszystko można wygrzebać z cache’a przeglądarki, jeśli piosenka na you**** jest jako mp3, to w cache’u siedzi jako *.mp3

Filmiki => z surowych danych, nadajemy nazwę i zmieniamy rozszerzenie na *.mpg, *.mpeg…u mnie wszystko działa. Dane poznacie po rozmiarze pliku, ewentualnie po otwarciu cache’a trzeba sobie ustawić sortowanie plików wg daty, najnowszy to będzie filmik czy muza.

jak to zrobić w ff3 ??

W Linuksie to masz w /tmp

dla win_xp: C : /Documents And Settings/ [nazwa użytkownika] / Dane Aplikacji / Mozilla / Firefox

dla linuxa: /home/ [nazwa użytkownika] /.mozilla/firefox/********.default/Cache/

Mała uwaga. Jaj mam swoje cache w $HOME/.mozilla/firefox//Cache.

Type pliku można sprawdzić, wchodząc do tego folderu i wpisując:

file *

Pewnie w przypadku pliku mp3, powinno wypisać coś z mpeg. Tak więc

file * | grep mpeg

, powinno zwrócić nam nazwy(wraz z dodatkowymi informacjami) wszystkich szukanych plików dźwiękowych. :wink:

ale przeciez mp3 to format muzyki a nie filmów , a o ile mnie pamięć nie myli to na youtube są tylko filmy

mogę zrobić :slight_smile:

jak już mamy pobrany film na dysku (posiadacze fx użyją zapewne wtyczki DownloadHelper) konwertujemy filmik za pomocą…DownloadHelpera ,zaznaczamy opcję konwertuj - pokazujemy do jakiego formatu chcemy - nastepnie plik zapisany na dysku i program przerabia wszystkie filmy z youtube - nawet te które przerobić się wcześniej nie chciały :slight_smile:

dh potrafi przerobić też np plik wav na mp3 :slight_smile: