[Ubuntu LAMP] Brak dostępu do strony

Hej,

 

Mam problem z dostaniem się do własnej strony www która znajduje się na moim serwerze. Na serwerze jest Ubuntu 14.04 z zainstalowanym LAMP-em. Po wpisaniu adresu ip w przeglądarce na drugiej stacji wyświetlała się strona ale po około godzinie coś zaczęło się chrzanić i teraz po wpisaniu http://ip/ przekierowuje mnie automatycznie na stronę: https://ip/start.html w rezultacie czego dostaję błąd wczytywania strony. Po tym straciłem także dostęp do serwera przez putty ponieważ za każdym razem dostaję access denied. Reboot niestety pomaga tylko częściowo bo odzyskuję dostęp przez putty do serwera. Nie wiem za bardzo jak to ugryźć i gdzie zrobiłem błąd. Dodam, że zarówno SSH jak i LAMP instalowałem już podczas instalacji samego systemu.

 

Romek

 

 

Po którymś z kolei restarcie serwera mogłem dostać się na stronę ale po kliku minutach dostałem error:

Access Error: 404 – Not Found

 

po 3-4 odświeżeniach wszystko jest ok by po chwili dostać ten sam błąd…

Nie wrzuciłeś przypadkiem pliku .htacces do głównego katalogu strony? Nie znam się na LAMP-ie, więc nie wiem, gdzie LAMP trzyma pliki konfiguracyjne, ale sprawdź czy nie jest to przypadkiem /etc/apache2

Hej,

 

Nie, ten problem mam nawet jak chcę wejść do phpmyadmin… zadziała po 5-6 odświeżeniu strony

Upewnij się, że serwer w ogóle jest uruchomiony. Sprawdź logi, może z jakiegoś powodu co chwile się restartuje. Tak na przyszłość. Lepiej samemu zainstalować Apache i MySQL, niż korzystać z gotowców, bo masz na tym większą kontrolę.

Tak serwer stoi koło mnie i widzę, że działa. W logach apache widzę powtarzający się wpis: AH00169: caught SIGTERM, shutting down.

 

Wcześniej sam instalowałem Apache i MySQL i miałem te same problemy…

Zajrzyj: https://forums.cpanel.net/threads/apache-crash-permission-denied-ah00144-couldnt-grab-the-accept-mutex.370932/ .

No spoko, ale nie o to mi chodziło.

Nie znam się zbyt dobrze na Apache, lecz SIGTERM sugeruje, że serwer(lub jego dziecko, bo nie wiem, co dokonało wpisu) zostaje wyłączony.

Niestety, ale chyba w sygnałach “nie czasu rzeczywistego” nie można otrzymać PID procesu, który wysłał sygnał.