UBUNTU_MATE20_04. libreoffice nie pokazuje mi główne menu plik,edycja, widok,format...Jak włączyć

Dzień dobry
Posiadam Linux ubuntu mate 20.04
Na linux w programie libreoffice nie pokazuje mi główne menu, takie jak:
edycja, widok, wstaw, format, plik itp. …
Jak mam włączyć główne menu, proszę o pomoc.
Od samego początku nie mam głównego menu
Dziękuje

A jak się wyświetla? LibreOffice ma kilka możliwości przedstawiania interfejsu m. in. z kartami, standardowy, pojedynczy, z kartami - kompaktowy, pogrupowany, kontekstowy …

https://postimg.cc/8fJJJyXH

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz

Zainstalowałem starą wersję libreoffice Version: 6.1.6.3 w której jest menu, w nowszych wersjach nie ma menu.
W nowszej wersji nie ma opcji zmiany kontekstu menu, tylko dwa rzędy ikon po menu i nic więcej.
Robiłem wszystko przeinstalowywałem, odinstalowywałem, instalowałem wszystko w tej wersji w różny sposób i nic to nie pomogło.
Dodam, że sformatowałem dysk i zainstalowałem od nowa ubuntu mate 20.04 64 bity i na początku było menu, ale zacząłem programy instalować z biblioteki ubuntu wyłączyłem komputer, ponownie włączyłem komputer, następnie uruchomiłem libreoffice, gdzie już menu nie było.
Tak samo uruchomiłem ubuntu mate 20.04 64 bit live z pendrive, gdzie uruchomiłem libreoffice, gdzie było menu.
Więc podsumowując musi jakiś program blokować wyświetlanie menu, ale który.
Potrzebowałem libreoffice, więc musiałem przejść na starą wersję w internecie wyszukałem o tym problemie, nic się nie dowiedziałem, ale oznajmili, że od wersji libreoffice Version: 6.1.6.3 menu znika

Wersja 6.4.xxx i menu jest:

Post wyżej masz podane jak to zrobić.

Zamknij LO
Zrób w menadżerze plików pliki ukryte widocznymi (CTRL+H) i znajdź i usuń katalog libreoffice w /.config:
/home/twój_login/.config/libreoffice
Uruchom ponownie LO - powinno zadziałać.

Po co tak kombinować? Przełączenie wyglądu interfejsu to kwestia kilku kliknięć, jak pokazał @Domker. A potem jest gadanie, że “linux nie jest dla normalnych ludzi”, bo trzeba grzebać w konsoli. Czasem nie warto. Skoro OP nie umie nawet wyklikać co trzeba bez prowadzenia za rączkę, nie ma sensu zaśmiecać mu głowy poleceniami z terminala.

Dzień dobry
Tak zrobiłem wcześniej usunąłem wszystko .config, po czym uruchomiłem Libreoffice i dalej nie ma menu główne, ale zainstalowałem wcześniejsza wersję libreoffice Version: 6.1.6.3, gdzie jest menu.
Napisałem na forum, że mam nadzieje, że ktoś znajdzie odpowiedź.
Myślę czy znowu nie zainstalować nowej wersji libreoffice, ale dodam, że wszystko robiłem usunąłem wszystkie pliki libreoffice i nic nie pomogło.

Wrzuć tutaj zrzut ekranu, żebyśmy mogli zobaczyć jak się wyświetla.

Dziękuje za odpowiedz
Zainstalowałem najnowszą wersję i oto wynik, gdzie nie mam menu

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz
zainstalowałem wersję 6.4.4.2 oto wynik, gdzie też nie ma menu

Dzień dobry
Dziękuje za odpowiedz
zainstalowałem libreoffice

wersję 6.1.6.3 gdzie jest menu

Dodam, że mam zainstalowany system operacyjny ubuntu mate 20.04.1 64 bity

Widzę, że to problem, który często przewija się przez fora poświęcone Ubuntu. Sprawdź w menedżerze aplikacji czy możesz zainstalować coś, co nazywa się: lo-menubar

Dziękuje za odpowiedz
Nie znajduje mi lo-menubar

Naciśnij prawym klawiszem myszki na element zaznaczony na czerwono:

Screenshot_20200820_092746

Powinno wyświetlić się rozwijane menu. Poszukaj tam opcji “Dostosuj pasek narzędzi…”. Kliknij.

W okienku, które nazywa się “Dostosuj”, wybierz drugą zakładkę “Paski narzędzi”.

W polu “Szukaj” wpisz: menu

W lewym polu “Funkcja” powinno znaleźć coś, co nazywa się: Pasek menu

W prawym polu “Funkcja” kliknij na “Style”

Kliknij na strzałkę “w prawo” znajdującą się pomiędzy dwoma polami o nazwie “Funkcja”:

Na pasku zadań powinna pojawić się ikonka odpowiedzialna za przełączanie widoku paska menu:

Screenshot_20200820_093620-1

Klikanie tego przycisku pokazuje i ukrywa pasek menu.

Pytanie zasadnicze skąd instalujesz te wersje, bo w ubuntu powinna być jedna stabilna i ewentualnie może backport z testowej. Jeśli nawaliłeś w systemie obcych repozytoriów (ppa etc), to się nie dziw, że masz konflikty i dziwne zachowania programów.
No, chyba że to jakieś snapy, albo kompilujesz samodzielnie, w co wątpie.

Dziękuje za odpowiedz
Nową wersję libreoffice instaluję albo w terminalu
apt-get instal libreoffice lub za pomocą programu synaptic menadżer pakietów.

Jeżeli chodzi o pozostałe wersję libreoffice to ściągnąłem cały pakiet deb danej wersji po czy wpisałem w terminalu
sudo dpkg -i *.deb
I oto mam kolejną wersję libreoffice.

Dodam, że po zainstalowaniu systemu ubuntu mate 20.04 64 bity i uruchomieniu libreoffice, było menu, po zainstalowaniu podstawowych programów takich jak jdk, jre, netbeans, odtwarzacze, zdjęć, pdf, steam, kalkulator, wine, sqlite, double comander i przeglądarki internetowej i wyłączeniu komputer, to po nowym włączeniu komputera menu w libreoffice już nie było.
Tak chaotycznie napisałem. Mam nadzieje, że państwo zrozumieli to co napisałem.

Odinstalowuje wszystkie wersje
apt-get remove libreoffice*

Zrobiłem tak jak państwo opisali dodałem menu i nacisnąłem ikonę, która się pokazała, ale żadne menu się nie pojawia, ale ikona pokazuje, że jest wciśnięta, po naciśnięciu ponownie ikonę, ikona się odznacza i nadal nie ma menu. Po kilku razach naciśnięcia myszą ikonę nic to nie daje. odznacza ikonę, zaznacza ikonę, ale żadne menu się nie pokazuje

To było dla środowiska graficznego unity, kolega wyżej nie doczytał :wink:

Usuń wszystkie pozostałości po libreoffice
sudo apt purge libreoffice*
i pokaż jakie wersje są w repozytorium
sudo apt search libreoffice

edit.
Teraz ja nie doczytałem, że już usunąłeś wszystkie wersje libreoffice :wink: Na przyszłość podpowiem, że używając polecenia purge zamiast remove usuwasz pakiety wraz z ich konfiguracjami.

error

error