Ubuntu muli na virtualboxie


(Chocolate014pl) #1

Cześć wam. W sumie trafiłem tutaj na forum szukając rozwiązania w googlach. Było kilka tematów, jednak tam głównie kwestie hardwarowe były kłopotem.

 

U mnie to wygląda tak, że mam kilka wirtualek (wiadomo, głównie windowsy), które chodzą normalnie. Jednakże Ubuntu (13.10, 64 bit) chodzi strasznie mułowato. Jakbym miał to porównać do windowsa- wygląda to jak po formacie, gdy nie ma jeszcze sterów do grafiki. Po prostu interfejs ma czas :wink:.

 

Komp to:

i3 2x 2.6

16 GB RAM ( wirtualka z ubuntu dostaje 4 GB)

geforce GT 630m

 

Generalnie tą wirtualkę Ubuntu mam zainstalowaną na dysku SSD. Włącza się w kilka sekund, szkoda, że terminal też:smiley:

 

Gdzie może leżeć problem?


(Artur520) #2

Spróbuj dać więcej ramu. Te ubuntu ostatnio są strasznie “ciężkie”.


(Chocolate014pl) #3

Dałem mu 10GB teraz. Nie zaobserwowałem, żeby się coś poprawiło.


(Jusko) #4

Najnowsze Ubuntu ciut gorzej pracuje pod VirtualBoxem - nawet, jeśli da się więcej RAM i więcej pamięci graficznej (to sprawdziłeś?). Tak czy siak jest to maszyna wirtualna - mimo wszystko.

 

EDIT: Dodatki gościa zainstalowałeś?


(Domino) #5

Po pierwsze proponuje zmienić środowisko graficzne(to wielka zmiana) - sam używam ubuntu(obok windowsa a nie na virual-box) i wiem ile warzy obecne środowisko

-z lekkich trenowałem xfc 

-teraz używam MATE

http://www.ubuntu-pomoc.org/alternatywne-srodowiska-graficzne/

http://pl.wikibooks.org/wiki/Ubuntu/Instalacja_innych_%C5%9Brodowisk_graficznych

Po drugie niestety virtual-box nie jest zbyt wydajny. O innych programach tego typu nie wiem wiele, ale cudów bym się nie spodziewał.


(Artur520) #6

Spróbuj XEN`a albo VMware.


(Chocolate014pl) #7

Rzeczywiście, zmiana tej szaty graficznej pomogła. Dzięki za pomoc.


(roobal) #8

Na Xen będzie działać wydajniej, ale Ubuntu (dom0) lubi się wywalać na Xen. Można jeszcze wydajniej i nawet prościej - LXC. Oczywiście zakładamy, że wirtualizacja odbywa się na Linuksie, a nie Windowsie, bo w obu przypadkach Xen i LXC się nie sprawdzą.