Ubuntu na dysku zewnętrznym


(R@z0r) #1

Witam!

Mam pytanie. Jak chce zainstalować ubuntu na dysku zewnętrznym nie tracąc danych które już tam są to mam stworzyć osobną partycje czy takowa stworzy się sama podczas instalacji? Chodzi o to czy jak już instalator ją stworzy to zastąpione zostaną pliki które już mam czy zainstaluje system "obok" nich?


(MaRa) #2

Instalator ma możliwość zmniejszenia partycji, jeśli wiązałoby to się z możliwością utraty danych powinien wyskoczyć błąd (przed zmianą rozmiaru partycji należy ją zdefragmentować).

Jest też możliwość instalacji na pendrivie.

Oraz na dysku jak każdy zwykły program, np. na partycji Windows czy innej - poprzez program Wubi. Wtedy jest też możliwość odinstalowania, jak innych programów. Z poziomu takiego systemu nie będzie dostępu do plików na partycji na której jest zainstalowany.


(Kaka') #3

R@z0r ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif