Ubuntu (na pendrive) nie zapisuje konfiguracji

Jestem poczatkujacym uytkownikiem Ubuntu (w.14.04).Mam instalacje na pendrive.Denerwuje mnie to,nie umiem sobie z tym poradzic,ze po zamknieciu Ubuntu i ponownym uruchomieniu system nie zachowuje uprzedniej konfguracji.Jezyk,klaiwiatura,data itp.Dziwne jest tez to,ze przegladarka FirFox tez po uruchomieniu systemu jest gola,brak zainstalowanych rozszerzen,zakladek i ustawien.Nawet znika zainstalowane Chrominium.Koledzy pomozcie.Jak widzicie brak polskich znakow jako ze nie chce mi sie znowu ustawiac konfiguracji.

Technologia livecd jest sprawcą :wink:

Tylko zainstalowany będzie zapisywał konfigurację

To nie jest żaden błąd :slight_smile:

w jaki sposób zainstalowałeś? bo chyba Ubuntu miało specjalny program do instalacji na pendrive, wiem że na ustawienia musi się utworzyć osobna partycja na urządzeniu

Jak pisał ktoś powyżej, potrzebna jest oddzielna partycja lub  katalog na dane. Musisz wykonać LiveUSB specjalnym programem. Przetestuj SuSE Studio Image Writter. Na pewno jest dostępny w repozytoriach OpenSUSE. Na software.opensuse.org będziesz mieć listę wspieranych dystrybucji.

Instalacja obrazu ISO przez Universal USB Installer.Pendrive ok.30GB. Jak rozumiem normalna instalacja na Penrive jest zatem niemożliwa.Muszę Ubuntu zainstalować na HDD? A gdybym użył dysku zewnętrznego?

Jest taki program działający pod Windows http://techcomputeros.cba.pl/bootowalny-pendrive-z-systemem-za-pomoca-linuxlive-usb-creator/

Pozwala utworzyć bootowalny pendrive, za pomocą którego można zainstalować system na dysku twardym, ale po dodaniu persystencji (trzeci punkt opisu) można na tym pendrive zapisywać dane, ustawienia itp.

Nigdy nie instalowałem systemu na pendrive, bo działa on bardzo wolno.

Suse Studio Image Writter powinien też być dostępny na Windows.

A myślałeś nad bezpośrednią instalacją na pendrive? Na pewno byłoby to stabilniejsze rozwiązanie niż live-cd

Zrobiłem jak zaproponowałeś.Dysk na dane (persystencja 1GB) i teraz jest jak trzeba.Zainstalowałem najnowsze Ubuntu.Oczywiście działa wolniej na pendrive,ciekawe czy szybciej działałby na zewnętrznym dysku.Dzięki.

unetbootin ma opcję ustawienia przestrzeni dla zachowywania plików. Program jest zarówno dla Windows jak i Linux.

Szczerze:nie wiem jak zrobić (bezpośrednia instalacja na pendrive).Podpowiedź z opisem mile wskazana.

Przecież masz graficzny instalator po polsku…

Wsadzasz pendrive do komputera, instalacje uruchamiasz z innego nośnika i zamiast dysktu partycjonujesz docelowy pendrive. Nie ma nic prostszego :smiley: