Ubuntu na vhd i uruchamianie z boot menu. Da się tak?

Chcę zainstalować Ubuntu na VHD i dodać go do bootloadera Windows 7. Czy jest to możliwe i jak to zrobić??

Kiedyś też chciałem zrobić podobnie tak jak Ty: instalacja Ubuntu na VHD. Ale po krótkim przemyśleniu zrobiłem ciut inaczej i działało jak trzeba, mianowicie:

  1. Z dowolnej partycji dostępnej na komputerze narzędziem “zmniejszanie woluminów” wydzieliłem sobie te kilka GB na Ubuntu. I tak musisz wydzielić na nie miejsce i myślę że bez różnicy czy to dodatkowa jedna mała partycja czy VHD. :wink:

  2. Utworzyłem z nich partycję. I na niej zainstalowałem Ubuntu. Po niej komputer odpalał z linuxowego boota i oba systemy się nie gryzły - wszystko wręcz automatycznie się zrobiło. :smiley:

Dlaczego tak? Bo z dodaniem dysku VHD w przypadku instalacji Windows 8 CP miałem takie zjazdy że podziękuje - od montowanie dysku, jakieś cuda nie widy, nie polecam. :wink:

Pozostanę jednak przy swoim lecz dzięki za radę.

Nie jestem do końca pewien po co chcesz VHD montować - ale jeżeli chcesz bez kombinowania z partycjami próbować linuksa, to może zainteresuj się WUBI http://pl.wikipedia.org/wiki/Wubi.

Nie koniecznie VHD chcę wypróbować bo jest to dla mnie korzystniejsze. Kilkukrotnie robiłem partycje i to tak aby nie tracić łączności z recovery więc chcę właśnie tak testować linuxa.