Ubuntu na Virtualbox - kopiowanie plików z Windowsa

Witam

Używam Ubuntu na wirtualnej maszynie, czy mogę jakoś przejąc pliki z Windowsa np. muzykę przenieść itp.

Można zrobić obraz i podać go jakoś przez VirtualBox??

dzięki

Dodane 23.07.2009 (Cz) 20:27

drugie pytanie: Czy ubuntu może jakoś rozpoznać pendraka na Virtualnej maszynie??

Pytanie 1. Do tego celu możesz użyć pendrive.

Pytanie 2. Robisz to w ustawieniach maszyny wirtualnej.

Pozdrawiam!

witam

więc włączyłem w virtyakbox -->> Włącz kontroler USB

ale niestety nie widzi mi dalej ubuntu pendrive :frowning: czy coś muszę ustawić jeszcze w samym uuntu??

dzięki za odp

Dodane 24.07.2009 (Pt) 10:15

oto komunikta jaki mi się ukazuje podczas próby zainstalowanie w VirtualBox z poziomu Ubuntu:

USB divace DT MINI KINGSTON with UUID {023eb…} is busy with previous request. Please try again later

Co z tym zrobić??

dzięki za pomoc

Z tym pendrive, to jest od dawna problem niestety. Możesz spróbować ze współdzielonym katalogiem. Przed uruchomieniem ustawiasz w Opcjach Maszyny Wirtualnej danej dystrybucji takowe pliki. Możesz też zrobić to, nagrywając na płytę coś, a potem w Opcjach dać, aby używał napędu gospodarza.

Współdzielony katalog to odpowiedz idealna i właściwie jedyna słuszna.

Poczytaj o tym w Instrukcji Obsługi VirtualBox

W skrócie: trzeba na wirtualnej maszynie zainstalować Addtitons (Dodatki) i można od razu wciągnąć foldery z hosta w ustawieniach maszyny; na wirtualnej maszynie montujesz system plików vboxsf: sudo mount -t vboxsf sharename ~/host.

http://forums.virtualbox.org/viewtopic.php?f=3&t=15868

możesz też w nero zrobić se ISO z twoimi plikami :smiley:

Do tworzenia katalogu łatwiej będzie użyć tego programu:

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … er2Iso+1.4

Pod systemami z rodziny linux jest o wiele łatwiej. Oto poradnik:

mkisofs -r -J -o plik.iso ./katalog

gdzie

Nie rozumiem, nie ma najmniejszego sensu tworzenie obrazu, skoro można współdzielić pliki tak jak to napisali koledzy wyżej.