Ubuntu - nic nie działa

Najnowsze Ubuntu, uruchamia się, jest tylko tapeta i nic więcej. Jest jeszcze pasek górny (godzina, nazwa użytkownika…)

Wielokrotne restarty niczego nie rozwiązują, czasem jest , przed załadowaniem systemu, komunikat o błędzie (jeszcze na czarnym ekranie) i nie da się go odczytać.

System chodził dwa dni (bez problemów), ustawienia fabryczne.

Jestem niedzielnym ubuntowiakiem .

Pobierz najnowszą dystrybucję Ubuntu 10.4 i zainstaluj ją. :lol:

[-X #-o

@Le_mar mówisz o 10.04? w której wersji ? stablina? beta? RC?

System przestał działać po aktualizacji? Instalowałeś jakieś aplikacje?

Jaka grafika?

Aktualizacja automatyczna

Jest tylko pulpit, nic nie działa

Menu kontekstowe , nie działa.

ALT+F2 też Ci nie działa? Jeśli nie, to pozostaje zalogowanie się w trybie sesji użytkownika(własna sesja). Dostępne to powinno być w menu sesje. Po zalogowaniu się w ten sposób powinieneś mieć uruchomioną konsolę. Teraz jednak nie wiem, jak uruchomić GNOME. Ogólnie, to po włączeniu sesji z konsolą, to możesz wpisać:

gnome-wm &

nautilus &

Dla paneli możesz dopisać:

gnome-panels &

@nintyfan

Dzięki za odpowiedź

alt+f2 działa

reszta komend nie, komunikat: nie można odnaleźć…

Jedno z poniższych:

gnome-terminal

konsole

xterm

Następnie spróbuj wydać podane wcześniej polecenia. System sam powinien Ci udzielić informacji, co masz wpisać w celu instalacji odpowiednich składników. Nie zapomnij o kopiuj/wklej(zaznaczasz tekst do skopiowania, a w celu wklejenia wciskasz shift+insert).

Dodane 06.05.2010 (Cz) 7:03

Podane przez ze mnie polecenia nautilus & , itd. powinieneś uruchamiać w terminalu/konsoli. Jeżeli wprowadzasz je w okienku pod alt+f2, to wprowadzaj bez znaku & (i poprzedzającej spacji).

Uruchomiłem sesję gościa

Co mam z tym zrobić .

Wpisz:

nautilus --replace

Nautilus to menedżer plików a nie menedżer okien, dlatego powinno być:

metacity --replace

:wink:

Pozdrawiam!

Mam to wpisać na koncie gościa (które działa ok.) ?

Czy na koncie “głównym”, tam działa tylko alt+F2.

dodane:

wpisałem tą komendę w terminal i:

mam pełno takich samych komunikatów, na pół monitora.

Zastanawia mnie jedno. Po co te polecenia wydajesz z konta gościa, skoro na koncie gościa wszystko Ci działa?

Spróbuj wydać je na normalnym/nie działającym koncie, a wyplute rzeczy na terminal przekieruj do pliczków.

Jest też możliwość założenia nowego konta, a następnie przekopiowanie do niego wszystkich dokumentów.

Komendy próbowałem wpisywać na obu kontach (działającym gościa, jak i na tym “właściwym”)

Teraz po wpisaniu:

mam taki komunikat ( na koncie głównym tym niedziałającym):

następny komunikat:

Wygląda mi to na niekompletną aktualizację lub niewłaściwe sterowniki/mesa.

Załóź nowe konto i przeprowadź aktualizację systemu tak dla pewności.