Ubuntu nie uruchamia się z pendrive

Cześć. Mam problem z uruchomieniem/instalacją systemu Ubuntu. Mianowicie chciałem stworzyć bootowalny pendrive. Po wybraniu rozruchu z pendrive pojawia mi się taki napis:

“SYSLINUX 4.07 EDD 2013-07-25 Copyright © 1994-2013 H. Peter Anvin er al”

Do tego celu wykorzystywałem Ubuntu 14.04 oraz 15.04 wersje desktop. Wgrywałem je takimi programami: Universal USB Installer, Unetbootin, Linux Live USB Creator. Oczywiście nie wszystko na raz, tylko robiłem wiele prób. Pendrive to jakiś PNY 16GB.

Proszę o pomoc i pozdrawiam! 

BIOS ?

Ot cały “urok” USB . Napęd BD/DVD/CD to niepotrzebny przeżytek ? Oj …

Użyj rufus. Lub ręcznie wgraj nowy syslinux na pendrive.

Co to za sprzęt? Może trzeba wyłączyć “UEFI boot”?

A co ma do tego UEFI? Jeśli już to secureboot ale ja nadal stawiam na stary syslinux bo sporo część użytych programów jest stara ma nieaktualną bazę dystrybucji co jest jednoznaczne z brakiem wsparcia dla nowych systemów.

@KAZDAN63 No niestety, wymontowałem go z laptopa jak dokładałem SSD. Musze dokupić jakąś przejściówkę, żeby podłączać pod USB.

@MacGregor Dzięki, spróbuję. Jeśli ma to znaczenie to dodam, że wgrywając różnymi programami pojawiała mi się inna data po SYSLINUX - 2010 i 2011.

@kowgli UEFI i tak wyłączone. Jest to laptop lenovo y580 z i5, 8GB, GTX 660M, SSD Crucial MX200 

SSD tam gdzie DVD ?

SSD tam gdzie HDD , a HDD tam gdzie DVD .

Ta druga opcja. Zamieniłem SSD z HDD i kupiłem specjalną kieszeń do dysku. Już kilka miesięcy tak mam i nadal nie odczuwam braku CD ;).

@MacGregor Użyłem programu rufus tak jak poleciłeś i rzeczywiście zadziałało. Dzięki raz jeszcze.

Pozdrawiam!