Ubuntu nie wykrywa mi karty sieciowej

Witam. Pierwszy raz w życiu zainstalowałem Ubuntu 7.04 i mam pewien kłopot, czyli Ubuntu nie wykrywa mi karty sieciowej 3Com 3C509B Etherlink III ( pod windą działa normalnie) i nie wiem co robić jak skonfigurować połączenie z internetem (LAN) i skąd mogę wziąć sterowniki pod tą sieć, a drugi problem to jest z drukarką canon i350. Nie mogę znaleźć do niej sterowników chociaż samą drukarkę wykrywa. Z góry dzięki za pomoc i pozdrawiam

a przeszukałeś forum ubuntu najpierw? widzę, że tam też zamieściłeś taki temat, ale z tego co ja znalazłem to, jest tam rozwiązanie dotyczące tej karty.

No tak do regulaminu ale po co miałbym zakładać temat, skoro jakbym znalazł odpowiedź w Googlach czy innych szukajkach ?? Nie proste pytanie ?? A to o to chodziło że nie można zadawać dwóch pytań w jednym temacie

to nie jest proste pytanie, biorąc pod uwagę, że większośc najpierw pyta, a później szuka, lub nie szuka i czeka na gotowce. Nie mówię, że nie szukasz, tylko z tego co widzę, to po prostu większości, ludzi nie chce się sprawdzić, mimo, że ich problem był często poruszany.

edit

a jeśli chodzi o drukarkę, to tak jak radzili turboprint. Na niezarejestrowanym sterowniku da się drukować, tylko na dole drukuje się logo turboprint, no ale to nie jest chyba dużym problemem ?

Mario pokaż:

$sudo ifconfig -a

Mario C proponuję Ubuntu 6.06. Wykrywa wszystkie karty sieciowe.

Link do pobrania Ubuntu Dapper Drake 6.06:

http://www.kubuntupl.iskiereczka.pl/kubuntu-6.06-desktop-i386-official-pl-fastboot.iso

Po pierwsze to wersja sprzed 8 miesięcy - fakt, Long Term Support, ale…

Po drugie - sądzę, że jeśli Feisty nie wykrył karty to z Dapperem nie będzie lepiej. Przecież twórcy Ubuntu chyba dążą do zwiększenia kompatybilności a nie jej zmniejszenia :roll:

Co do tematu: spróbuj wpisać w konsoli:

sudo modprobe 3c509

Jeśli teraz karta będzie działała, to na końcu pliku /etc/modules (musisz go modyfikować jako root) dodaj linijkę 3c509

PZDR

numerant ale sprawdziłem to na sobie, a dokładniej na mojej karcie sieciowej D-link DWL-510 8) Próbowałem: Fedora, Mandriva, Aurox, Ubuntu 5.10, 7.04, 6,12 i nic. Jedynie to 6.06 jest prawidłowe.

A po 2 to można repozytoria ustawić z 6.10 / 6.12 / 7.04.

Ale nie gwarantuje że będą działać.

Jeśli nie znalazłeś sterowników to masz 2 opcje do wyboru:

  1. Albo patrzeć jak drukarka się kurzy, bo leży od miesięcy nie używana :slight_smile:

  2. Albo kupić nową drukarkę, którą da się zainstalować pod linuksem :slight_smile:

Ja osobiście od miesięcy nie używam drukarki, ponieważ również nie znalazłem sterowników i nie szukam, ponieważ i tak nie mam tuszu i mało drukuję, a ponieważ mało drukuję to po co mam kupować tusz ?? Taniej mnie wyjdzie pójść drukować na kafejce :slight_smile:

Co do karty zajrzyj tutaj lub tutaj:slight_smile:

Pozdrawiam!