Ubuntu oparty na debianie. Jaki na jakim?

Bawie sie ubuntu 18.04.
Jak nie mam dostepu do netu bawie sie debianem 9.8.0.
Sciagnieta mam cala dystrybucje , 14 plyt dvd.
Moze smieszne pytanie:skoro ubuntu oparty na debianie to jaki na jakim i czy moge dodac plyty debiana do ubuntu tak jak to robie w debianie i tez instalowac sobie pakiety bez dostepu do netu?
Wiem , brzmi absurdalnie ale ciekawosc wygrywa.

Generalnie, to kiedyś próbowałem instalować pakiety z Fedory pod OpenSUSE i większych problemów nie miałem. Ubuntu i Debian mają więcej współnego niż OpenSUSE i Fedora. Musisz jednak pamiętać, że takimi eksperymentami zawsze możesz doprowadzić do zepsucia systemu.

Jak masz mocny sprzęt, to możesz spróbować wirtualizacji. Jest jeszcze jakiś eksperyment, co korzysta z OSTree i może za jego pomocą dałoby się coś uzyskać, ale mam za mało wiedzy na ten temat - tylko nakierowałem.

Podpięcie debianowych repo pod Ubuntu to prosta droga do katastrofy. Inne wersje pakietów, inne zależności. To nie będzie działać.

Ubuntu bazuje na Debianie SID. Niestety pakietow z Debiana nie zainstalujesz sobie tak o, bo są inaczej związane zaleznosciami.

Takie eksperymenty to tylko na własną odpowiedzialność. Fakt, że jedno distro bazuje na jakimś innym jeszcze nie znaczy, że paczki i repozytoria będą zgodne. Ubuntu i Debian wzajemną kompatybilnością akurat nie grzeszą.

A nie jest tak, że Ubuntu 18.04 bazuje na Debian Testing, 18.10 na Debian Sid, a 19.04 na Debian Experimental plus własne jądro od Canonical? Ponieważ Debian ma w wersji Experimental dość stare jądro 5.0.0, a Ubuntu 19.04 ma inne.

Sporo odpowiedzi,ze moje ryzyko.
Wystarcza mi taka odpowiedz.
Temat do zamkniecia.
Dzieki.