Ubuntu - Pare pytań

Włąsnie zainstalowałem linuxa ubuntu i mam pare pytań:

  1. Jak ustawić w networking żeby internet działał :?: Nie musze Ip wpisywac bo wczoraj coś mi w sieci wprowadzili i wystarczy w windowsie tylko zaznaczyć “uzyskaj Ip automatycznie” i “uzyskaj DNS automatycznie.” :?:

  2. Linuxa zainstalowałem na drugium dysku zwykłym 60 GB a Windowsa mam na dysku Sata 250GB i teraz Windows nie wykrywa mi tego dysku z linuxem a na linuksie nie moge wejśc do dysku Sata. Co zrobić żeby działało :?:

  3. I czy jest jakieś spolszczenie do tego Linuxa :?: Bo mam w angielskiej wersji i mało co jest w polskim języku…

Prosiłbym i szybką pomoc…

Witam, jak już będziesz załatwione sprawy z podłączeniem sieci, to w ustawieniach wybierz opcje języki a następnia zaznacz polski i dociągnie brakujące pliki językowe z netu.

Pozdro :smiley:

  1. Kolega na dole Ci wytłumaczył :slight_smile:

  2. Windows nie rozpoznaje partycji linuksowych ext3/2/swap.

  3. Wejdz w ustawienia jezyka i sciagnij jezyk polski :slight_smile: Tylko najpierw zrób neta ;]

Powyższe odpowiedzi nie są zaskakujące bo mogłeś sam poszukać…

Wejdz na http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy_pl i tam masz na wszytsko odpowiedz :slight_smile:

Pozdrawiam Klorex

  1. W ustawieniach sieci (to networking) powinieneś mieć dwa połącznia. Wybierz pierwsze i Właściwości -> wybierz DHCP (pobiera automatycznie)

  2. Windows nie wykrywa partycji z Linuksem - to normalna rzecz. Natomiast Linuksy czasami mają problem z dyskami SATA.

  3. w konsoli: sudo apt-get install language-pack-pl language-pack-gnome-pl language-pack-kde-pl language-support-pl

W network mam 3 rózne rzeczy:

  • Wirelles(taka mam karte sieciowa - radiówkę)

  • Eth… coś tam…

  • Modem coś tam…

I w tym pierwszym biore tak jak napisałeś DHCP i nic… trzeba coś w dnsach ustawiać :?:

----Edycja

I da się tak zrobić żeby przy logowanie nie trzeba będzie wpisywać nicka i hasła :?:

i jeszcze jedno, da się zrobić żeby podczas wybierania systemu operacyjnego przy włączaniu kompa to WinXp się automatycznie włączał?

Masz zamontowane partycje?

Ale można mu to zapewnić (instalując sterowniki)

Jak masz grub’a to w pliku /boot/grub/menu.lst zmień w sekcji default wartość która odpowiada windowsa (w grubie)

Musisz wpisać nazwę sieci z jakiej masz internet … ważna jest wielkość liter

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 15:50

a jak już sobie postawisz internet to polecam stronę.

A gdzie mam to wpisać ?

*1. W ustawieniach sieci (to networking) powinieneś mieć dwa połącznia. Wybierz pierwsze i Właściwości -> wybierz DHCP (pobiera automatycznie) *

Z tym że nie wybieraj pierwszego tylko to z którego masz neta:)