Ubuntu - Pare pytań

(Ovitz Pl) #1

Włąsnie zainstalowałem linuxa ubuntu i mam pare pytań:

1. Jak ustawić w networking żeby internet działał :?: Nie musze Ip wpisywac bo wczoraj coś mi w sieci wprowadzili i wystarczy w windowsie tylko zaznaczyć "uzyskaj Ip automatycznie" i "uzyskaj DNS automatycznie." :?:

2. Linuxa zainstalowałem na drugium dysku zwykłym 60 GB a Windowsa mam na dysku Sata 250GB i teraz Windows nie wykrywa mi tego dysku z linuxem a na linuksie nie moge wejśc do dysku Sata. Co zrobić żeby działało :?:

3. I czy jest jakieś spolszczenie do tego Linuxa :?: Bo mam w angielskiej wersji i mało co jest w polskim języku...

Prosiłbym i szybką pomoc...

(Lgoczol) #2

Witam, jak już będziesz załatwione sprawy z podłączeniem sieci, to w ustawieniach wybierz opcje języki a następnia zaznacz polski i dociągnie brakujące pliki językowe z netu.

Pozdro :smiley:

(Klorex) #3
  1. Kolega na dole Ci wytłumaczył :slight_smile:

2. Windows nie rozpoznaje partycji linuksowych ext3/2/swap.

3. Wejdz w ustawienia jezyka i sciagnij jezyk polski :slight_smile: Tylko najpierw zrób neta ;]

Powyższe odpowiedzi nie są zaskakujące bo mogłeś sam poszukać...

Wejdz na http://ubuntuguide.org/wiki/Ubuntu_Edgy_pl i tam masz na wszytsko odpowiedz :slight_smile:

Pozdrawiam Klorex

(Vader481) #4
  1. W ustawieniach sieci (to networking) powinieneś mieć dwa połącznia. Wybierz pierwsze i Właściwości -> wybierz DHCP (pobiera automatycznie)

2. Windows nie wykrywa partycji z Linuksem - to normalna rzecz. Natomiast Linuksy czasami mają problem z dyskami SATA.

3. w konsoli: sudo apt-get install language-pack-pl language-pack-gnome-pl language-pack-kde-pl language-support-pl

(Ovitz Pl) #5

W network mam 3 rózne rzeczy:

• Wirelles(taka mam karte sieciowa - radiówkę)

• Eth.. coś tam...

• Modem coś tam...

I w tym pierwszym biore tak jak napisałeś DHCP i nic... trzeba coś w dnsach ustawiać :?:

----Edycja

I da się tak zrobić żeby przy logowanie nie trzeba będzie wpisywać nicka i hasła :?:

i jeszcze jedno, da się zrobić żeby podczas wybierania systemu operacyjnego przy włączaniu kompa to WinXp się automatycznie włączał?

(Daris91) #6

Masz zamontowane partycje?

Ale można mu to zapewnić (instalując sterowniki)

Jak masz grub'a to w pliku /boot/grub/menu.lst zmień w sekcji default wartość która odpowiada windowsa (w grubie)

(system) #7

Musisz wpisać nazwę sieci z jakiej masz internet .. ważna jest wielkość liter

Złączono Posta : 13.04.2007 (Pią) 15:50

a jak już sobie postawisz internet to polecam stronę.

(Ovitz Pl) #8

A gdzie mam to wpisać ?

(Soren) #9

*1. W ustawieniach sieci (to networking) powinieneś mieć dwa połącznia. Wybierz pierwsze i Właściwości -> wybierz DHCP (pobiera automatycznie) *

Z tym że nie wybieraj pierwszego tylko to z którego masz neta:)