Ubuntu - parę pytań

Mam zamiar ściągnąć i zainstalować Ubuntu i chciałbym zadać parę pytań :stuck_out_tongue: :

I. Czy Ubuntu jest w pełni spolszczonym Linux’em - Instalacja i System???

II. Którą wersję mam ściągnać?? To jest w cale takie głupie pytanie - na oficjalnej angielskiej stronie - ubuntu.com (http://www.ubuntu.com/getubuntu/download) najnowsza wersja to 7.04, natomiast na polskiej stronie - ubuntu.pl (http://ubuntu.pl/pobierz.html) 7.05… Aaa jeśli tylko jedna jest spolszczona, a druga nie, to proszę o wskazanie, która jest która :slight_smile: A może jakaś wersja “6” jest jedynie po Polsku???

III. Które środowisko graficzne jest lepsze - GNOME (Ubuntu) czy KDE (Kubuntu), a może jakieś inne z innej dystrybucji?? Chodzi o większą ilość bajerów :twisted: np. http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c … allazo.png http://g1.idg.pl/ftp/linux/beryl.jpg

przezroczyste okienka itp. ;]…

IV. Czy będą problemy z kartą TV na chipsecie BT878

V. Czy jest trudny w obsłudze :mrgreen: ??? BTW… Bawiłem się już m.in.: w Mandrivie 2007.1 :stuck_out_tongue:

A może jednak polecilibyście inny - dość prosty w obsłudze, świetny graficznie - na to głównie stawiam :mrgreen: :smiley: a najlepiej, choć nie koniecznie spolszczony Linux???

Pozdrawiam i przepraszam za ewentualne głupie pytania :stuck_out_tongue: !!

większość jest spolszczona

najnowszą dostępną

kwestia gustu

nie

nie jest wystarczy trochę praktyki oraz umiejętność przeszukiwania forum (przydatna do rozwiązywania problemów).

Ooo chodzi o coś takiego, co masz w tekście podpisu: ;D - http://img487.imageshack.us/my.php?imag … nu5eh0.jpg

Jaki to linux??

to jest ubuntu, z compiz fusion i kiba-dockiem na dole :p, ale żebyś osiągnął takie cudo musisz trochę popracować :slight_smile: i skonfigurować odpowiednio :slight_smile:

7.04 i 7.05 to ta sama wersja Ubuntu! tylko 7.05 jest spolszczona i zawiera kilka przydatnych rzeczy (można je doinstalować na 7.04) a na screenie jest gnome odbajerzone za pomocą compiz-fusion jeśli się nie mylę :wink:

Heh THX za info :mrgreen:

Pozdrawiam!!

Wcale nie…instaluje się to bardzo prosto - zarówno compiza i kibe-dock…Myślę ,że poradzisz sobie z tym bez problemu…

AD1) Instalacja ubuntu jest PL a to czy będziesz mieć system pl po instalacji zależy czy masz pod livecd net bo ubuntu podczas instalacji jak może ociąga paczki z polskimi localami…Ale zawsze można je później samemu doinstalować…

AD2) Polecam wersje 7.04 z ubuntu.com bo od kilku już osób słyszałem że polska 7.05 stwarza pewne problemy, nie wnikałem jakie. Polecam 7.04 + doinstalowanie potrzebnego softu samemu…

AD3) Jeżeli lubisz bajery, długie menu i lekko cukierkowy wygląd bież kde, jeżeli jednak jesteś minimalistą i cenisz sobie wysoką funkcjonalność prostotę obsługi i wygląd “poważny” polecam gnome.

AD4) Nie mam pojęcia, nie mam karty TV.

AD5) W obsłudze jest banalny tylko trzeba początkowo się przyzwyczaić do nowego środowiska pracy :slight_smile:

OK :mrgreen: Jeszcze raz dzięki wszystkim za odpowiedź :slight_smile: . Zabieram się do pobierania systemu i jego instalacji 8) .

Pozdrawiam!!