Ubuntu phone na jakich telefonach?

Witam! Nigdzie nie mogę znaleźć informacji na jakich telefonach bedzie ubuntu phone. wie ktoś coś na ten temat? i jakie są szanse ze ten system wyjdzie?

źródło:

http://www.dobreprogramy.pl/Ubuntu-Phon … 38395.html

Czytałem gdzieś, że początkowo będzie dostępny obraz testowy dla Galaxy Nexus, źródła niestety nie podam. Był to zapewne jakiś zagraniczny serwis o androidzie.

Plotki podają także, iż ma być dostępny na każdy telefon, który obsługuje Androida. Kwestia tylko tego, czy pójdzie na x86, bo mam co do tego wątpliwości :confused:

Ubuntu Phone działa na androidowym jądrze, lada dzień będzie można (oczywiście nieoficjalnie) zainstalować na Galaxy Nexusie 4, reszta należy już do modderów, którzy będą mogli zrobić port systemu na inne urządzenia.

Wątpię tylko, by modderzy wzięli się za portowanie Ubuntu Phone OS na procesory x86. Niestety, na dzień dzisiejszy w Europie mamy chyba tylko jeden smartfon z procesorem tej architektury.

Miałem na myśli portowanie na inne telefony z Androidem (w końcu Canonical nie udostępni ROMu dla każdego telefonu), portowanie na x86 jest chyba bez sensu, prawda?

Oczywiście, wiem co masz na myśli. Moim zdaniem portowanie na x86 sens ma, gdyż o ile się nie mylę, nie wszystkie instrukcje ARM są interpretowane przez x86. A całe to czepialstwo o x86 wynika oczywiście z tego, że wpakowałem się w smartfona z procesorem tej właśnie architektury.