Ubuntu pod karte graficzną ATI Radeon X700

Mam drobny problem. Chcę się przerzucić z openSUSE na Ubuntu. Szukam jakiejś stabilnej wersji Ubuntu pod swoją kartę graficzną. Posiadam w tym momencie (pożyczone od kolegi) Ubuntu 6.10(tą wersję mi podał). Podczas instalacji nie chcę mi uruchomić Servera X. Czy zna ktoś wersję Ubuntu pod moją kartę graficzną. DOkładna nazwa mojej karty graficznej to.

ATI Radeon X700 (RV100) (PCIE)

obojętnie jaka wersja ubuntu.

Nie ma czegoś takiego jak dystrybucja pod jakąś konkretną kartę graficzną. Skonfiguruj ręcznie xorga jak nie robi tego podczas instalacji.

Ale próbowałem…widzi driver jako “ati”. W bezpiecznym trybie także próbowałem. Niestety bezskutecznie.

Obojętnie jaka…? Ubuntu 6.10 nie działa. Widzę, że kierowałeś się jedynie nagłówkiem.(to jest jedynie moje spostrzeżenie)

omg -,-

Z linuxem jest tak że nie zawsze działa i trzeba kombinować i dużo czytać !!

:google:

nie ubuntu nie działa tylko sterowniki się nieodpalają :zly:

http://www.jakilinux.org i miłego czytania życzę .

Jezuuuuuuuuuuuuuuuuu widzisz a nie grzmisz (chyba że neta niema :mrgreen: )

Widocznie coś źle robisz,ja zawsze instalowałem sterowniki z poradnika ostatnio miałem awarie i na nowo musiałem zainstalować i co się okazało te co zawsze instalowałem nie działają :shock: męczyłem się ponad tydzień i w końcu zadziałały z easy ubuntu :smiley: Kambor

Powtarzam obojętnie jaka wersja ubuntu bo

spróbuj zainstalować programem easyubuntu :!:

Spod jakiego systemu? Windowsa jeszcze mam, ponieważ młodszy brat nie umie pracować na Linuksie.

Czy podczas instalacji miałeś problemy?

z pod ubuntu,inaczej się nie da.

tzn. ja mam GF4mx440 i po zaznaczeniu ticzkiem i kliknięciu opcji instalacji sterowników wystarczyło tylko zmienić w pliku konfiguracyjnym “nv” na “nvidia” jak to będzie wyglądać z Ati nie wiem.

Ale ja mam problem z instalacją. Podczas instalacji nie chce mi uruchomić Servera X(“interface” graficznego)

  • przełączasz się na konsolę : ctrl+alt+f1

  • logujesz się

  • sudo pico /etc/X11/xorg.conf i zamieniasz driver “nvidia” na drvier “to_co_było_przedtem”

  • zapisujesz

  • sudo /etc/init.d/gdm stop

  • sudo /etc/init.d/gdm start

  • szukasz w logach /var/log/Xorg.0.log przyczyny błędu