Ubuntu-podwójne wpis w GRUB po aktualizacji jądra

Po aktualizacji jądra ubuntu ma podwójne wpis w GRUB-ie:

I mam pytanie, dlaczego tak się dzieje, i czy warto usuwać te stare kernel 2.6.27-7-generic :?: Jak same wpisy usunąć to wiem, ale czy należy usunąć jeszcze jakieś stare pliki kernela 2.6.27-7-generic, bo nie mam żadnych problemów z nowy jądrem :smiley: .

Z góry dzięki za odpowiedzi :smiley: .

Jak Ci przeszkadza, to możesz wykomentować te linijki (poprzedzić znakiem #), wtedy nie będą brane pod uwagę przez GRUB-a.

nr47 wiem jak się ich pozbyć, ale pytam się czy można usnąć to stare jądro, bo ja go nie potrzebuję, ale nie wiem czy ubuntu je potrzebuje, i czy jakieś inne programy, normalnie siedzę zawsze na kernel 2.6.27-9-generic i nie ma żadnych problemów.

Tak mozesz usunąć

Dodane 19 sty 2009, 21:38

Tak mozesz usunąć

Czyli wpisy mogę usunąć, a czy są jeszcze jakiś niepotrzebne pliki (albo pakiety) po starym jądrze które mogę usunąć :?:

sudo apt-get autoremove

powinnien usunąć stare pliki – Dodane 19 sty 2009, 21:53

sudo apt-get autoremove

powinnien usunąć stare pliki

Dzięki, usuneło parę pakietów co miały w nazwie 2.6.27-7, o to chodziło.

Chcąc usunąć stare jądro:

Otwierasz synaptica

wyszukaj

2.6.27-7

usuwasz wyświetlone pakiety Stare jądro odinstalowane :smiley: , ale GRUB nadal będzie je wyświetlał Żeby to zmienić: Otwierasz konsolę i wpisujesz:

sudo gedit /boot/grub/menu.lst

otwiera ci się plik tekstowy usuwasz linijki ze starymi wpisami ( lub poprzedzasz #) zapisujesz plik w konsoli dajesz:

sudo update-grub

i hula

komenda

powoduje usunięcie nieużywanych pakietów zależności, a nie jądra :smiley:

Przecież nie trzeba uruchamiać update-grub (choćby dlatego, że Ubuntu samo go odpala) ani tym bardziej patrzeć w menu.lst (bo po pierwsze Ubuntu samo się tym zajmie, jak pisałem, a po drugie przecież właśnie update-grub generuje menu.lst, więc po co samemu tam patrzeć?).

arsim jedne pakiety co znalazłem to

linux-restricted-modules-2.6.27-7-generic

Non-free Linux kernel modules for version 2.6.27 on x86/x86_64

i

linux-image-2.6.27-7-generic

Linux kernel image for version 2.6.27 on x86/x86_64

i teraz pytanie czy mam je też usunąć :?:

Tak, usuń.