Ubuntu - poszukuję sterowniki dla zte 852 i opis instalacji


(my_name_is_-) #1

Witam mógł ktoś mi podać sterowniki do Linuxa Ubuntu pod modem zte 852 v2 z neo ale pracuje pod netią proszę o jakieś wytłumaczenie instalacji sterowników.


(dragonn) #2

Niestety muszę ci zmartwić, ten modem pod Linuksem działa katastrofalnie, po pierwsze nie uruchomisz go pod 64bitami, po drugie, są problemy na nowych jądrach (np. w ubuntu 9.10, w 9.04 jeszcze działa), możesz to spróbować http://fiddlesticker.wordpress.com/2009 ... -6-31-x86/ ale dla początkującego to może być trudne, a jeżeli masz 9.04 to zastosuj ubuDSL, niestety ten program ma problemy z 9.10, możesz też spróbować Linnet, ale nie ma pojęcia czy tam jest spatchowany sterownik po 9,10. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup routera, albo zakup starszego modemu od neo (będzie też działa pod netią), na allegro chodzą po ~15zł, z swojej strony polecam Thomson SpeedTouch 330, działa mi pod każdym Linuksem.


(Snajper35) #3

Nie wiem jak Ubuntu ale na mandrivie 2010PL 64 bitowej ten modem działa . Mam taką wersje - v1 http://obrazki.elektroda.net/81_1231449600.jpg . Aby zadziałało potrzebny jest malutki pliczek http://ftp.linux.it/pub/People/md/warez ... -fw.bin.gz Po wypakowaniu należy go umieścić w folderze /lib/firmware


(dragonn) #4

snajp ale ty masz wersję v1, niestety z wersją v2 są większe problemy :? .


(my_name_is_-) #5

no właśnie mam ruter ale po przejściu z neo do netii zrywa połączenie ;/


(dragonn) #6

Hmmm, to dziwne, na pewno masz wszystko dobrze ustawione? Masz netię dalej na tej samej linii, czy na innej? Może netia ma inne Virtual Path ID i Virtual Circuit ID http://pl.wikipedia.org/wiki/Neostrada# ... nfiguracji, i trzeba je ustawić w routerze http://pl.wikipedia.org/wiki/Net24#Para ... 2ugi_NET24 jak widać ma inne ustawienia jeżeli jest linia netii. Jeżeli masz na lini tp, to ja bym do neti zadzwonił i powiedział że masz problemy z działaniem na twoim routerze.