Ubuntu - problem z instalacją

(Arek1242) #1

Witam,

bootuję Ubuntu z CD, i wszystko idzie ładnie, tylko, że po ekranie ładowania pojawia się czarny ekran, i nic nie da się zrobić. zostawiłem komputer na dłużej z tym czarnym ekranem, i po ok. 20 minutach pojawił się ekran z kursorem i tłem "Ubuntowym" (w tym przypadku http://beginlinux.files.wordpress.com/2009/03/bg.png bo próbowałem z wersją 9.04), lecz po ok. 30 minut nic się nie zmieniło. Da się coś z tym zrobić? Dodam, że na laptopie (tj. Toshiba C660) wszystko działa bez zarzutu

Proszę o pomoc

pozdrawiam,

arek1242

(Qba Lukaszczyk) #2

Instaluj 10.04 LTS.

9.04 jest już stara.

(Arek1242) #3

Czyli wersja 9.04 nie chce się zainstalować, bo jest stara?

BTW.

wymagania dla 10.04 są większe niż dla 9.04? Bo czytałem w sieci, że wymagania Ubuntu z wersji na wersję zmieniają się nieznacznie

(Qba Lukaszczyk) #4

Nie, ale w nowej jest naprawione wiele błędów i do niej uzyskasz pomoc.

(Coman Pl) #5

Podczas uruchamiania LiveCD w menu wybierz F6 po czym zaznacz opcje nomodeset

(Arek1242) #6

Spróbowałem zainstalować 10.04 z tej opcji "Demonstracja i pełna instalacja", poprzez wypakowanie plików ubuntu na dysk, i potem zbootwanie. Pojawił się ekran ładowania (logo Ubuntu i 5 kropek zmieniających kolejno kolor), i po kilku minutach pojawił się czarny ekran z napisem w lewym górnym rogu:

@ Coman_PL

kiedy nacisnąłem F6 podczas ekranu ładowania (bo podczas tego ekranu, kiedy to są 3-4 sekundy na naciśnięcie Esc po więcej opcji uruchomienia nic się nie działo), to pojawiło się czarne tło, i co chwilę pokazujący się błąd

(Qba Lukaszczyk) #7

Możesz jeszcze raz tą płytkę nagrać? Miałem podobny problem i był to skutek nagrywania z pełną prędkością.

@edit. Ehh... Słuchaj Comana. Wydaje się być bardziej obeznany z tematem ode mnie.

(Coman Pl) #8

Podczas tego ekranu należy nacisnąć F6 i wybrać opcje nomodeset:http://www.startbreakingfree.com/wp-content/uploads/2009/03/ubuntu01.png

(Arek1242) #9

No właśnie ja nie nagrywałem na płytkę, bo nigdzie koło mnie nie mogę jej kupić :confused: Skorzystałem z opcji "demonstracja i pełna instalacja" czy jakoś.

Problem w tym, że ja nie mam takiego ekranu w 10.04 i 9.10. Jest on tylko w 9.04 (jedyny który instaluję z płyty), ale po naciśnięciu F6 nigdzie nie mam tej opcji

(Qba Lukaszczyk) #10

Nie rozumiem. Wszedłeś na stronę ubuntu.com i co?

(Arek1242) #11

{quote]Nie rozumiem. Wszedłeś na stronę ubuntu.com i co?

(Qba Lukaszczyk) #12

Eh... Instalacja przez wubi nie jest zalecana.

Ubuntu nie koniecznie działa poprawnie, poza tym, znajduje się na partycji Windows, więc działa wolniej.

Nie masz możliwości nagrać na płytkę lub pendrive?

(Arek1242) #13

Wiem, ale ja nie biorę opcji "instalacja wewnątrz windows", tylko biorę te demonstracja itp. bo wtedy zbootuję instalator tak samo jakbym włożył CD z systemem

-- Dodane 30.08.2011 (Wt) 16:23 --

Instalowałem 9.04 z płyty, i jest właśnie ten problem z 1. postu. (kiedyś wszystko szło idealnie, z tej płyty instalowałem, co teraz próbuję).

(Qba Lukaszczyk) #14

Naprawdę nagranie na płytkę to taki problem?

(Arek1242) #15

Nie, ale nigdzie w promieniu 15km nie ma płyt do kupienia :confused: tzn. są, ale wyprzedane. Jutro może będę miał okazję kupić. A póki co spróbuję instalacji z pendrive

(Qba Lukaszczyk) #16

Do instalacji z pendrive'a użyj UNetBootin.

(Arek1242) #17

A jak chcę zainstalować z pendrive, to wybrać w tym programie 10.04_Live czy 10.04_HdMedia ?

(Qba Lukaszczyk) #18

Polecam wybrać obraz ISO ściągniętego systemu i wskazać lokalizację do niego zamiast ściągać przez UNetBootin.

Poniżej wybierz odpowiedniego pendrive'a.

(Arek1242) #19

Ok. Teraz zobaczyłem :slight_smile: Tamto jest do pobrania pewnie. Odezwę się, i napiszę wynik próby.

(Qba Lukaszczyk) #20

Co do tamtej "prezentacji i instalacji", to żeby ona zadziałała musisz mieć fizyczny nośnik.