Ubuntu - problem z konsolą

Witam!

Mam być może banalny problem z konsolą w Ubuntu. Otóż instaluję kodeki i w pewnym momencie pojawia się pytanie:

Za żadne skarby nie potrafię potwierdzić wyboru, że chcę kontynuować. Kiedy wybieram T i naciskam enter (to samo jest z [-t], -t) wyświetla się:

Proszę o pomoc :).

Musisz przeczekać to :). Czasem serwery z pakietami mają przerwy w dzialaniu (rezpozytoria). Tez tak kiedys mialem, odczekałem kilka godzin i wszystko bylo ok.

Godzin?! Dziwne to trochę, w końcu się pyta: Czy chcesz kontynuować?..

PS. To pytanie pojawia się już w trakcie instalacji, po ściągnięciu około 4 MB pakietów…

Hmm nie jestem pewien czy masz to samo co ja mialem, czy chodzi o cos innego. Bo ja wtedy odłożyłem konfigurację na następny dzień i wszystko poszło gładko. Mogą nie działać niektóre rezpozytoria, to się zdarza ale rzadko. Ale może problem leży gdzie indziej, ja doradzilem ci tak jak umiem, bo tylko raz mialem podobny problem.

A próbowałeś użyć dużej litery lub odwrotnie? (właśnie sprawdziłem i wychodzi na to, że chyba nie ma to znaczenia, ale i tak spróbuj).

Albo spróbuj z synaptica - jeżeli tam pójdzie (po kliknięciu na ok) to znaczy, że rzeczywiście coś z konsolą, a jeżeli nie to z serwerem.

Pozdrawiam