Ubuntu problem ze sterownikami kart sieciwych acer 5635

teraz to jeszcze gorzej, trochę edytowałem sposób bo tego samego deba nie szło zainstalować z tego samego powodu co wcześniej, wiec sciągłem i zainstalowałem upadates tym programem, potem linux-image-2.6.32-16-generic i reboot.

Ale po reboocie na żadnym jadrze ubuntu nie działa :stuck_out_tongue: na linux-image-2.6.32-16-generic nie może wgrać dostępu dodanych czy jakoś tak (mountall ??) a na …15 (czyli oryginalnym) pyta się o hasło tekstowo i ekran ciągle mruga przerywając dostęp do klawiatury …

mam rozumieć ze teraz format i ponownie instalacja?

Zawsze da się coś wykombinować, masz może możliwość zrobienia zdjęcia co za errory masz na nowym i starym jądrze. Jeżeli jednak postanowisz zrobić formata, to ją bym proponował wrócić do 9.04.

502f3af1d11d9738m.jpg

1967acdc76f024b9m.jpg

sory za słaba jakość jak będzie trzeba zrobię wieczorem lepsze.

na ubuntu niema danych wiec moge spokojnie robić formata jak trzeba

Spróbuj na tym jądrze z drugiego zdjęcia zrobić:

sudo apt-get install -f

Jeżeli to nie pomoże (zrób najpierw reboot). To następnie:

sudo dkpg --configure -a

I ostateczne, jeżeli już nic nie zadziała:

sudo dpkg-reconfigure -a

Jeżeli któreś z tych nie pomoże, to chyba najlepszym wyjściem będzie format, ale jak już mówiłem, bierz 9.04, jeżeli tam było wszytko okej, albo spróbuj Debiana.

nie da się ponieważ się nie zaloguje, ekran mruga przerywając klawiaturę. Przez co nie widzę jakie litery z hasła wejdą a jakie nie.

Zaraz, zaraz, jak wpisujesz hasło to się normalnie w konsoli nic nie pokazuje, tak jak do sudo, wpisujesz hasło i dajesz enter, chyba że ja czegoś nie zrozumiałem.

mruga mi ekran, jak ekran jest przez ułamek sek czarny i wcisnę klawisz to mi się nie pojawia na ekranie w loginie, podobnie jest w haśle tylko ze w loginie widzę jaki nie wszedł i mogę spróbować ponownie.

Bo ci próbuje uruchomić gdm, uruchom system w trybie recorvery mode, taka pozycja jest gdzieś w grubie, i wtedy spróbuj.