Ubuntu problemy z VNC - Authentication Failure

(adam222213333) #1

Witam

Proszę o pomoc jak naprawić ten problem, przy logowaniu przez VNC wyświetla mi się komunikat Authentication Failure.

Jedynie rozwiązanie które działa to zabicie sesji VNC i uruchomienie nowej, ale to żadne rozwiązanie problemu.

W Ubuntu w wersji 17.10 znowu mam taki problem, że pulpit się wyświetla do momentu rozłączenia się z ssh później już nie da się połączyć z sesją VNC.

(MatX_) #2

Prawdopodobnie boty ładują Ci się na port 5901, a serwer po kilku takich nieudanych próbach połączenia blokuje logowanie.
Zmień port serwera VNC na inny, a najlepiej to łącz się do niego przez VPN, bo połączenie nie jest szyfrowane.

(adam222213333) #3

Jak mogę to sprawdzić, używam tunelowania SSH, więc połączenie jest szyfrowane.
Mój drugi problem jest taki, że na wersji 17.10 VNC działa tylko do momentu rozłączenia się z ssh.

(MatX_) #4

Ciężko, aby działało po rozłączeniu z ssh, skoro to przez ten protokół realizujesz połączenie.

Przejrzyj logi serwera VNC.

(adam222213333) #5

Może źle napisałem. Ten problem dotyczy akurat drugiego komputera w sieci lokalnej o adresie 192.168.1.120 gdzie nie korzystam z tunelowania.

W vnc Viewer wpisuje 192.168.1.120:1 następnie hasło. Ale po rozłaczeniu z putty znika pulpit i nie mogę się ponownie połączyć, na 16.04 ten dziwny problem nie występuje.

(Domker) #6

Ja używam x11vnc z opcją -forever i brak problemów w tej kwestii.

(LeserGD) #7

A nie włączasz przypadkiem VNC dopiero po tym jak zalogujesz się przez SSH?
Jeżeli tak, to po rozłączeniu sesji SSH proces VNC jest wyłączany.