Ubuntu problemy z VNC - Authentication Failure

Witam

Proszę o pomoc jak naprawić ten problem, przy logowaniu przez VNC wyświetla mi się komunikat Authentication Failure.

Jedynie rozwiązanie które działa to zabicie sesji VNC i uruchomienie nowej, ale to żadne rozwiązanie problemu.

W Ubuntu w wersji 17.10 znowu mam taki problem, że pulpit się wyświetla do momentu rozłączenia się z ssh później już nie da się połączyć z sesją VNC.

Prawdopodobnie boty ładują Ci się na port 5901, a serwer po kilku takich nieudanych próbach połączenia blokuje logowanie.
Zmień port serwera VNC na inny, a najlepiej to łącz się do niego przez VPN, bo połączenie nie jest szyfrowane.

Jak mogę to sprawdzić, używam tunelowania SSH, więc połączenie jest szyfrowane.
Mój drugi problem jest taki, że na wersji 17.10 VNC działa tylko do momentu rozłączenia się z ssh.

Ciężko, aby działało po rozłączeniu z ssh, skoro to przez ten protokół realizujesz połączenie.

Przejrzyj logi serwera VNC.

Może źle napisałem. Ten problem dotyczy akurat drugiego komputera w sieci lokalnej o adresie 192.168.1.120 gdzie nie korzystam z tunelowania.

W vnc Viewer wpisuje 192.168.1.120:1 następnie hasło. Ale po rozłaczeniu z putty znika pulpit i nie mogę się ponownie połączyć, na 16.04 ten dziwny problem nie występuje.

Ja używam x11vnc z opcją -forever i brak problemów w tej kwestii.

A nie włączasz przypadkiem VNC dopiero po tym jak zalogujesz się przez SSH?
Jeżeli tak, to po rozłączeniu sesji SSH proces VNC jest wyłączany.