Ubuntu przeinstalowanie bez biosu

No i dlatego właśnie KDE

PcLinuxOs ma takie konfiguratory dla leniwych. Ubuntu to raczkuje.
I furmark leci:

@jajecpl
Konfigurator dobra sprawa pod warunkiem, że środowisko graficzne się podniesie i użytkownik wie, co wybrać dla swojej karty.

W przypadku TTY jakby “iksy” nie wstały to też taki konfigurator tam występuje?

Wiem, że Manjaro ma np. graficzny + mhwd terminalowy na wypadek problemów i to jest dobre właśnie. (osobna kwestia, że nie działa to według mojej oceny dobrze z “automatu” :P)

Wszystko ma plusy i minusy. Rzeźbiąc ręcznie w konfigach za to poznajesz lepiej, co gdzie jak. Taka wiedza często się przydaje, gdy takiego konfiguratora zabraknie.

U mnie Furmark lepiej chodził niż pod Windows na GTX 980 właśnie raz się zdziwiłem. :stuck_out_tongue:

Ale już się nie chce. Naumiałem się do pewnego poziomu. I teraz szukam, w ostateczności pytam.
A pytanie o konfigurator, jak ixy się nie podniosą, to nie na miejscu :slight_smile:
Kiedys jak mi wywalało coś po sterownikach np. to #purge nvidia* i restart
su,syu, apt, juz
wszystko przekopałem. Może kiedyś obejrzę to Gentoo.

Jest też wersja tekstowa drakconf. Pochodzi z Mandrivy, zaadoptowane do Magei, PCLinuxOS, pieron wie czego jeszcze :stuck_out_tongue_winking_eye:
https://wiki.mageia.org/en/Archive:MCC .

Gentoo świetna dystrybucja. Jak będę miał w przyszłości mocniejsze CPU to sobie biere Gentoo. Dokumentację ma fajnie napisaną.

Po latach czytania, jak dla mnie dokumentacje najlepszą ma Arch. Nie uzywam, bo to śliska ścieżka, ale Arch Wiki najlepsze.

Taka ładna historia :slight_smile:
" 24 Pazdziernika 2003 roku zostala wypuszczona wersja PCLinuxOS .4 jako odlam Mandrake (Mandriva) 9.2. Uzywala ona mklivecd (Jaco Greef), kernela multimedialnego 2.4.22-tmb (Thomas Buckland) i usprawnionego / zmodyfikowanego KDE (3.1.4-tex). Wersje pomiedzy .5 a .93 byly budowane na zaktualizowanych poprzednich wydaniach PCLinuxOS. Po okolo 3 latach uaktualniania wciaz tej samej wersji i uzywania wciaz tych samych bibliotek gcc i glibc zauwazylismy ze wielu programow nie jestesmy juz w stanie skompilowac.

W Listopadzie 2006 roku uzylismy jednorazowo kodu od naszych przyjaciol z Mandrivy zeby zaktualizowac glibc/gcc i zwiazane z nimi biblioteki. Kolejne 6 miesiecy spedzilismy przebudowujac, debuggujac, dopasowujac do naszych potrzeb nasza nowa baze. Uzylismy czesci kodu z naszej starej bazy. Dorzucilismy do tego laty m.in. z Fedory, Gentoo i Debiana. To wlasnie dlatego nigdy nie zobaczycie mnie obrzucajacego blotem innych dystrybucji. Byla by to hipokryzja jakoze wciaz w pewnym sensie jestesmy zalezni od innych dystrybucji, ze wgledu na ciezko pracujacy jednakze ograniczony pod wzgledem ilosci osob zespol developerow."

20 Maja 2007 roku poczulismy ze osiagnelismy calkiem stabilna baze i wypuscilismy PCLinuxOS 2007 ktory uzywal naszego wlasnego kernela (Oclient1), KDE zbudowanego przez developera Mandrake (Ze), zaktualizowany skrypt mklivecd (IKerekes i Ejtr), ciezko obladowane latami Centrum Kontroli, grafiki przygotowane przez Druzyne Upiekszajaca PCLinuxOS i wiele zaktualizowanych aplikacji (Thac i Neverstopdreaming). Rozwoj kontynuowal jako ze trwaly prace na MiniMe i miedzynarodowym DVD. Przyszle wydania PCLinuxOS beda wyposazone w zaktualizowany kernel, KDE4, swiezy serwer Xorga i najnowsze aplikacje. W sumie byla to niezla jazda i po drodze zaprzyjaznilismy sie z wieloma osobami. Niektorzy odeszli do innych dystrybucji, niektorzy trwaja przy nas od samego poczatku az po dzis dzien. Jak to zawsze mowilem my poprostu cieszymy sie technologia Linuxa i dzielimy ja z przyjaciolmi ktorym moze sie ona podobac. Mamy nadzieje ze Ty rowniez cieszysz sie nia razem z nami.

Pozdrawiam.

@Domker - okazalo sie ze xorg mialem zainstalowane, wiec wrzucilem radeona na blacklist, zrobilem regeneracje initramfs reboot iiii DZIALA! Nie wiem czemu nie moglem sie zalogowac i dalej nie moge tak normalnie, ale zauwazylem opcje ustawien w momencie kiedy mam wpisac haslo i jest opcja Ubuntu (wayland) i na to moge sie zalogowac i wszystkie moje problemy zniknely! ZMiana srodowiska nie byla potrzebna. Dzieki wielkie!!!

ps. doczytalem o wayland, wiec jednak wychodzi na to, ze to jest inne srodowisko troche… :wink:

@malkszysta Wayland ogólnie jest nowszy od Xorga, może faktycznie jak masz Radeona to lepiej z niego korzystać. Co do Xorg to pewnie jeszcze trzeba by rekonfigurację Xorg zrobić :wink: ( dpkg-reconfigure xserver-xorg ).
W każdym razie fajnie, że problem rozwiązany.