Ubuntu - pytania

Dzisiaj stałem się średnio zadowolonym posiadaczem Ubuntu 6.10, i mam kilka pytań:

  1. System wita mnie po angielsku, kilka elementów jest po polsku, ale większość po angielsku - tak ma być?

2)Jak korzystać z Internetu? Mam radiówkę, kartę D-Link DWL-520+, jak ją zainstalować i łapać sygnał?

  1. Czy jest w Linuxie coś takiego jak Menedżer urządzeń w Windowsie. gdzie można zobaczyć sprzęt i sterowniki?

4)Mam do kompa podłączonego laptopa, który ma neta dzięki udostępnianiu łącza w XP, czy moża zrobić sieć między PC a laptopem (w celu udostępniania neta), w systemach Ubuntu a Windows XP na laptopie?

1)jeśli ci to nie przeszkadza? :wink: a tak na serio trudno byłoby zmieścić całe tłumaczenia systemu we wszystkich językach, tak że System->Administracja->Języki i “doinstaluj” sobie resztę polskiego

3)Jest System->Administracja->Urządzenia

a odp. na pytania 2 i 4 znajdziesz na http://www.forum.ubuntu.pl

szukajcie a znajdziecie

  1. Ściągnij sobie ubuntu 6.12 jest cołkowicie po polsku

  2. Jest jakiś tam menedżer urządzeń wejdz w System->Administracja->Urządzenia

na reszte pytań nie znam odpowiedzi

Jak? Na liście nie mam polskiego (!)

w ustawieniach systemowych -> (opcja advanced nie general) menadżer logowania -> ustawienie powitania (możesz napisać co chcesz, zmienić: logo, czcionkę, tło ORAZ JĘZYK (zmień na polski). Można zmienić ekran powitalny (ściągnąć z internetu i zainstalować - mi przypadło do gustu alien-blue).