[Ubuntu Server Edition] Instalacja i konfiguracja OIOIOI


(system) #1

Witam, mam problem z zainstalowaniem/konfiguracją programu OIOIOI. Jest to system obsługujący zawody programistyczne, w tym roku po raz pierwszy użyty w Olimpiadzie Informatycznej. Pomyślałem, że fajnie by coś takiego mieć i u siebie, więc szybko wziąłem się za instalację.

Program na githubie -> https://github.com/sio2project/oioioi

W domu mam komputer przeznaczony na domowy serwer z systemem Ubuntu Server Edition (jakaś wersja Long Time Support). Tworzę nowego użytkownika o nazwie oioioi i zaczynam podążać za instrukcją z pliku README.rst. Na początku miałem sporo problemów, bo to nie ma polecenia pip albo brakuje innych paczek w systemie. Jakoś przez część instalacji przeszedłem. Potem trzeba było edytować pliki konfiguracyjne - to piszę, że baza MySQL, podaję nazwę, użytkownika, hasło itd. Udało się. Połączyło się z bazą danych, potworzyło tabele. Podstawowa konfiguracja. Wpisuję:

cd sio2/deployment

./manage.py runserver 0.0.0.0:1235

I po wpisaniu w przeglądarce:

192.168.1.101:1235

ukazuje się strona i (chyba) wszystko działa poprawnie. Jednak nie jest to tak, że działa super i w ogóle. By tak było trzeba do tego skonfigurować Apache. Czytam production configuration i robię punkty 1 - 6 bez większych problemów, 7 i 8 pomijam, bo mi nie potrzebne i przy 9 punkcie zaczęły się problemy. Po wejściu na stronę 192.168.1.101:1234 pokazuje mi się multum informacji, między innymi:

Zawartość pliku /etc/apache2/httpd.conf jest następująca:

Cały szablon jest z przykładowej konfiguracji z programu, ja tylko zmieniłem port na 1234. Na mój gust jest jakiś problem z programem less, zła ścieżka, brak pliku czy coś. Jak to naprawić? -- Dodane 9 marca 2013, o 10:41 -- Po zalogowaniu się muszę dać polecenia:

. sio2/venv/bin/activate

cd sio2/deployment

./manage.py runserver 0.0.0.0:1235

Bez pierwszej komendy strona wyświetla podobne błędy:

-- Dodane 9 marca 2013, o 13:27 --

Problem rozwiązany. Zrobiłem reinstalację całego programu i pomogło.