Ubuntu Server problem z instalacją programów paczek!

Witam! Problem jest nastepujący chce zainstalować ssh czyli sudo apt-get install …

Odczytuje wszystko niby ok aż pisze kontynuowac [T/n] wpisuje T i pisze przerwanie! Tak samo z innymi paczkami oczywiście przed każdą instalacja aktualizuje repozytoria komendą sudo apt-get update prosze o pomoc!

post-278023-0-77122500-1430482249_thumb.

Pokaż jak to wygląda i jak to robisz. 

Wpisuje sudo apt-get install synaptic

I pisze kontynuować wpisuje T i pisze przerwane!

Na roocie to samo!

Wciśnij Y od yes, powinno pomóc :wink:

Nadal pisze przerwane!

Wklej to do kolejnego posta, proszę drugi raz :wink:

 

Podaj pełny komunikat. Inaczej zostaje tylko wróżka i szklana kula.

Dałem screenshota

Spróbuj tych rozwiązań http://b1s.eu/en/linux1/112-debian/511-apt-get-przerwane.html

No przecież na zrzucie widać, że jest przerwane i nie ma żadnego konkretnego komunikatu.

 

 

A zrzut dodano w ramach edycji sześć minut po moim poście.

Pokaż “sudo -l” ew. spróbuj od razu instalacji logując sie bezpośrednio na roota “su” (na debianie chyba trzeba “sudo su”)

Tego akurat nie przyuważyłem. W takim razie zwracam honor.

Na Ubuntu konto roota jest domyślnie zablokowane, a w Debianie domyślnie nie korzysta się z sudo :wink:

Podaj wynik polecenia z konsoli:

localectl

Potem klepnij:

setfont lat2-16 -m 8859-2

loadkeys pl2

Spróbuj ponownie zainstalować pakiet.

 

Ewentualnie żeby zrobić bez potwierdzania:

sudo su -

apt-get install NAZWA_PAKIETU

 

Tutaj jest ewidentnie błędny układ klawiatury itd - jako root:

 

dpkg-reconfigure locales

A spróbuj zrobić tak:

apt-get install pakiet -y lub apt-get remove pakiet -y .

 

To wyjątkowo niemądre podejście. Nie można pozwolić systemowi działać za użytkownika. To najszybszy sposób na awarię systemu. 

Mi chodziło , w tym konkretnym przypadku,choć masz rację osoby nowe mogę tego nadużyć i narobić sobie problemów .

A spróbuj zamiast wpisywać “T”, czy też “Y”, po prostu przy tym pytaniu wcisnąć ENTER na klawiaturze? Nic nie wpisuj, tylko  Enterem zatwierdź. Przynajmniej u mnie tak działało, kiedy jeszcze miałem Debiana…