Ubuntu Server Wirtualne hosty i LAMP

Czyli mam wprowadzić zmiany w pliku hosts Windows czyli ip, adresy stron jak to zrobiłem na Ubuntu, a w nim z kolei nic czy jak?

Tak, tak masz zrobić. Jeśli nie masz serwera DNS w sieci, ani wpisów w host, to jak przeglądarka ma trafić na domenę, której nie można rozwiązać? Dlatego na Ubuntu działa, a na Windows nie.

W Ubuntu możesz zostawić.

Logiczne i wychodzi na to że straciłem dużo czasu szukając rozwiązania w Google, a o pliku hosts nie pomyślałem, zwłaszcza że strona domyślna serwera Apache2 działa bez problemu, to samo z phpmyadmin.
Dziękuję, ale dopiero jutro pobawię się z plikiem host :slight_smile:

Czasami warto poczytać komunikaty, które wyświetla przeglądarka :wink:

ja cały czas myślałem że mam źle skonfigurowane ip, albo coś z plikami konfiguracyjnymi. Ale to dopiero jutro się okaże.

sprawdziłem i strony w dalszym ciągu nie działają

Not Found
The requested URL /strona12.com was not found on this server.

Apache/2.4.18 (Ubuntu) Server at 192.168.3.103 Port 80

Spróbuję pobawić się z DNS

Ehhh… Edytowałeś plik hosts w Windows (C:\Windows\System32\drivers\etc\hosts)? Jak nie to tam wpisujesz sobie adres IP i nazwę domeny, tak jak masz w przykładzie. Do tego pokaż plik z konfiguracją hosta wirtualnego w Ubuntu, bo kij wie co tam wpisałeś.

Do tego dlaczego pokazuje Ci /strona12.com? Czy przypadkiem nie powinno pokazywać http://strona12.com? :slight_smile:

Coś namieszałeś. Wygląda na to, że vhost nie działa i serwer szuka katalogu strona12.com, która być może nie istnieje.

Ech… aby wirtualny host działał należy mieć na srwerze jeszcze serwer DNS i podpiętą domenę, bo nie wirtualizowane systemy jak to nazwałeś dobijają się za pomocą nie tylko IP ale aliasów i innych tego typu rzeczy.
Ponadto nie wiem po co Ci wirtualizowany system by posiadać LAMPa, można użyć alternatywnych metod czyli XAMPP i masz to dokładnie to samo co na Ubuntu.

A więc jeśli chcesz by działały wirtualne hosty najpierw należy posiadać jak wcześniej pisałem serwer DNS i to jeszcze nie koniec bajki. Jeśli te domeny nie są prawdziwe, to jeszcze w pliku hosts musisz dopisać IP wraz z subdomeną. Nie działa screen ale jeśli chcesz np.:
strona2.com a subdomena sub.strona2.com to musisz dodać do windowsowego pliku hosts odniesienie IP do sub.strona2.com
Napisałeś niby tutaj że chcesz wirtualne hosty, dla mnie to wirtualne 2 domeny na jednym hoście xd
Może obejdzie się bez DNSa, najpierw wpisz do pliku hosts IP i nazwę tych domen, bo windows musi widzieć gdzie co i jak i w vhostach zamiast gwiazdki daj IP na którym stoi apache.

Sorka za rozpisanie. Na gg odpiszę szybciej niż tu na forum w razie problemów ;p
Nie baw się w przekierowania i inne tego typu rzeczy.
Uprzedzę już wątpliwości/ pytania co do domen/ subdomen na XAMPPie dając link do mojego yt: https://www.youtube.com/watch?v=fx_3MLpoG_E

Sprawdziłem i strony działają na starej wirtualce z Ubuntu server po dodaniu wpisów do pliku host. Coś namieszałem i musiało przez to nie działa na nowej wirtualce i chyba ją porzucę

1 polubienie

Akurat to co napisałeś już było omówione i może nie zauważyłeś ale ja robię LAMP na wirtualce, ponieważ ostatnio zacząłem się interesować sieciami i się uczę.

@adrian218 Masz błąd w polu nazwa usługi:: nie powinno być sll tylko SSL (dużymi literami)