Ubuntu Server Wirtualne hosty i LAMP

Witam,
Postawiłem LAMP wraz z PHPmyadmin na Ubuntu Server 16.04 i całość działa poza wirtualnymi hostami.
Uważam że wszystko skonfigurowałem dobrze i nie wiem gdzie może być błąd. Domyślna strona Apache2 działa na systemie głównym(czyli nie wirtualizowany), tak samo strona phpinfo, phpmyadmin.
Zrobiłem dwa hosty strona2.com i strona12.com, niestety działają ale tylko gdy włączam je za pomocą przeglądarki Lynx w Ubuntu Server. Na innych systemach one nie działają.
Moje ustawienia sieci w ubuntu to dwie karty sieciowe(1-mostkowana, 2-host only), czyli mam statyczne ip wraz dotępem do świata.
Screeny:
https://photos.app.goo.gl/vGmIuws9h6qt71jV2

Męczę się z tym od dłuższego czasu i nie mam już pomysłu co dalej, ewentualnie co jest źle. Uczę się tego :slight_smile:

Pozdrawiam

A przekierowanie portów. Posiadasz router czy wpinasz się bezpośrednio po kablu ?

router,. Komputer jest połączony przez kabel z routera, ponieważ nie mam karty sieciowej.

To odblokuj porty na routerze . Jaki masz router ?

TP-Link TL-WR340G. Rozumiem że mam odblokować port 80?

Ta przekieruj go na ip na którym stoi serwer. U mnie to wygląda np tak.

Dalej nie działa. Adres serwera zmienił się na 192.168.3.100 więc go zmieniłem i dalej nic

A wejdz w port trigering i tam ustaw port 80 na ip serwera może to pomoże.

w triger port mam wpisać 80, a w Incoming ports co wpisać?

A spróbuj puścić to na chwilę w dmz i zobacz czy zadziała w dmz wpisz adres serwera.

spróbowałem i nic

Dobra , napisz mi teraz od początku jak to u ciebie wygląda . Masz postawiony serwer na jakimś tam komputerze tak dobrze rozumiem ? I teraz jak chcesz wejść z innego komputera , na adres serwera nie wchodzi ci nawet po ip lokalnym ? . I pokaż wynik polecenia ifconfig.

polecenie ifconfig jest w linku w którym go podałem. Serwer mam postawiony na wirtualnej maszynie w VirtualBox. Na maszynie strony te działają ale na moim, czyli tym samym komputerze i innych maszynach już nic

na systemie głównym czyli windows 10 z którego teraz piszę :slight_smile:

A w ustawieniach virtualboxa . w zakładce sieć nie ma czegoś takiego jak zmiana karty sieciowej ?

usuwam

Dodam że korzystałem z tych tutoriali:



I nie wyłączałem strony 000 default czy jakoś tak

Przede wszystkim: upewniłeś się, że posiadasz publiczne IP?
Wrzuć screen z zakładki status i “WAN”.

usuwam

Jakie przekierowanie na routerze? Ludzie! Serwer DNS jakiś masz w swojej sieci? Jeśli nie, to w pliku hosts ustawiasz nazwy, ale na Windows, a nie na Ubuntu.

Zresztą wyraźnie masz napisane, że domena nie może zostać rozwiązana na adres IP. Ustaw w pliku hosts Windowsa nazwy z adresami IP.