Ubuntu ultimate edition warto instalować?

Witam

Znalazłem taką wersję ubuntu ultimate edition a właściwie mam ją zamiar kupić na allegro (jako dodatek do zwyklego ubuntu). Nie mam dobrego łącza dlatego taki zestaw przydałby mi się -czy to się opłaca kupić?

Pozdrawiam!

Jeśli tak jak piszesz masz wolne łącze, a do tego nie znasz za dobrze Linuksa i chciałbyś go przetestować to odpowiedź brzmi tak. Ubuntu ultimate dobry jest dla niezdecydowanych, bo jest w nim dużo programów i parę środowisk graficznych. Jest to po prostu dobre rozwiązanie dla ludzi z wolnym łączem.

Moim zdaniem się nie opłaca, szczególnie jeśli już masz oficjalne Ubuntu. Mi też nieraz zdarza się korzystać ze słabego łącza (słabe to mam tu na myśli mnie niż 256kb/s) i instalacja poszczególnych paczek nie jest aż tak uciążliwa, większość i tak waży po parę KB a zależności rzadko przekraczają 20MB. Poza tym, system i tak trzeba aktualizować, więc dla mnie kupowanie takiego systemu to bezsens.

Ubuntu możesz całkowicie za darmo zamówić na stronach Ubuntu, jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś - pierwszy raz jest całkowicie bezpłatny, nawet za wysyłkę nie płacisz.

Pozdrawiam!

Daj linka do aukcji…

I kto w ogóle sprzedaję przerobiony, darmowy system? Mam nadzieję ze płaci się tylko za koszty wysyłki…

http://allegro.pl/item1183830372_ubuntu … ersja.html

Ta wersja ultimate edition lepiej “wygląda” od zwyklego ubuntu?

Każdy kto ma na to ochotę. Licencja GPL nie zabrania pobierania opłat za redystrybucję.

Niestety nie, a koszt samego nośnika, koszt jego przygotowania (poświęcony czas, prąd, amortyzacja sprzętu, tusz jeśli drukowana jest okładka i/lub licencja), koszt opakowania do wysyłki płyty? Ty wysyłałbyś setkom ludzi płyty za darmo?

Jak kierujesz się wyglądem no to spoko. Pierwszy lepszy poradnik w sieci i będziesz miał jeszcze ładniejsze Ubuntu niż to Ultimate Edition.

Pozdrawiam!

Dorzucę moje 3 grosze. Ultimate Edition to w pełni skonfigurowana edycja Ubuntu zawierająca masę różnych dodatków, coś a la Mandriva Extreme. Jest duża i wypchana po brzegi różnego rodzaju dodatkowym oprogramowaniem, kodekami, themsami, ikonami i fontami. Jeżeli ktoś chce już gotowe Ubuntu, w którym praktycznie NIC nie trzeba doinstalowywać, poza sterownikami do grafiki, z paroma środowiskami graficznymi do wyboru, to jest to jak najbardziej dobry wybór. Od lat używam kolejnych wersji i bardzo sobie chwalę. Ubuntu to nie Sabayon, czy Arch, że o Gentoo nie wspomnę. Nie porównujcie edycji, które się tworzy praktycznie od zera na własne potrzeby do wersji, które są w pełni gotowe do pracy wprost po zainstalowaniu.

tego ultimate edition gdzie można jeszcze dostać bądź ściągnąć?

Właśnie tu jest problem, strona od jakiegoś czasu leży, mam na myśli http://ultimateedition.info Ale na szczęście jest jeszcze http://linux.softpedia.com/get/System/O … 2863.shtml

znalazłem coś takiego. http://sourceforge.net/projects/ultimateedition/files/

wersja alpha 2 to jest ta najnowsza?

Phenom mógłbyś powiedzieć czy odczuje się różnicę jeśli chodzi o wygląd i funkcjonalność w tym systemie? (w porównaniu do zwykłego ubuntu)

Ściągnij z tego linku co ci dałem, 2.7, za alphe 2.8 bym się nie brał.

Co do wyglądu masz już wszystko skonfigurowane, możesz sobie wybrać jakie chcesz środowisko Gnoma, KDE itd, masz wszystkie kodeki, masz Wine, masz dodatkowe themsy. Po prostu wszystko w jednym opakowaniu. Możesz samemu ściągać i konfigurować, nie jest to aż tak trudne, ale jak się nie znasz to na początek w sam raz. Tylko na system musisz tak z 8gb przeznaczyć, 2gb na swap i pare giga na Home.

Hmm co do środowiska graficznego to raczej jestem zdecydowany. Wybrałem gnome. Mówiąc o wyglądzie miałem na myśli te różne dodatki upiększające itd. czytałem w internecie że wersja ultimate z tego słynie-prawda?. Wiem że można sobie wszystko wgrać ale mi się nie chce już szukać danych themów itd.-chciałbym wszystko sam testować od razu. Nom i dostęp do różnorodnego oprogramowania to też duży plus :> :roll:

Tak jak pisałem, zainstalowane jest masę themsów itd :slight_smile: