Ubuntu Unity 14.04 Skype brak ikonki na górnym pasku

Co trzeba zrobić aby mieć ikonke skype na górym pasku tam obok zegarka? Mi się  tam nie pojawia i kiedy zamknę okno to Skype działa w tle ale nigdzie juz nie mogę go właczyć… Nie chcę lockować na pasku z lewej strony ekranu.

 

Mam dwa laptopy z ubuntu unity i na jednym ta ikonka jest a na drugim nie…

Może spróbuj przeinstalować pakiet:

 

sudo apt-get --reinstall skype

Jak już to.

sudo apt-get install --reinstall skype
sudo apt-get install --reinstall skype
Reading package lists... Done
Building dependency tree       
Reading state information... Done
Reinstallation of skype:i386 is not possible, it cannot be downloaded.
0 upgraded, 0 newly installed, 0 to remove and 3 not upgraded.

No to:

sudo apt-get remove skype

 

i potem

 

sudo apt-get install skype

Co to da skoro?

Pakietu Skype nie ma w repo, Skype pobiera się jako paczkę deb ze strony producenta. W tym przypadku albo trzeba go przeinstalować ręcznie przez dpkg lub z użyciem GDebi, albo wrzucić do /var/cache/apt/archives i wtedy wykonać reinstalację za pomocą apt-get.

Zajrzyj:

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2219808 .

 

jakubgross

 

Jak masz dawać takie porady to sobie lepiej daruj. Jeszcze lepiej, że ledwo znasz składnię komend. Chodzi o ustawienia w przestrzeni użytkownika, a nie roota (reinstalacja).

Wykonałem reinstalację ręcznie ale nie zmieniło się nic.

Odnośnie tego linka to

sudo apt-get install sni-qt:i386

Pomogło, dziękuję :mrgreen:

 

Jest jeszcze jeden problem, mam dwa ekrany i skype mam na ekranie A a notyfikacje pojawiają się na ekranie B, da się temu zaradzić aby tam pokazywał notyfikacje o nowej wiadomości gdzie jest okienko skype?

Skype:

Uruchomić repozytorium partnerów Canonical w Software/Updates/Sources/czy gdzie/to/teraz/jest lub z repogenu https://repogen.simplylinux.ch/ .

sudo dpkg --add-architecture i386

sudo apt-get update

sudo apt-get install skype

Sprawdzić czy zainstalowało coś w rodzaju sni-qt, sni-qt:386, skype:386, skype-bin, skype-bin:386 czy jak tam się teraz nazywają.

Tray:

Zamknąć Skype.