Ubuntu unity skype problem z utrzymaniem połączenia

Mam problem z klientem skype dla ubuntu unity, pobieram go z “centrum oprogramowania ubuntu” jest to wersja 2.2.0.35 beta. Chodzi o to, że zrywa połączenie i co jakiś czas po prostu moje wiadomości nie są wysyłane ani odbierane, muszę go wtedy wyłączyć (zabić proces z konsoli bo nawet go normalnie nie mogę wyłączyć ale to druga sprawa…) i włączyć ponownie, nie zawsze wtedy to pomaga, czasami takich wyłączeń i włączeń muszę wykonać około 10, później i tak za jakiś czas go rozłącza. Próbowałem przeinstalować cały skype ale on się tak na prawdę nie usuwa, pamięta moje konto i wszystkie ustawienia… Połączenie z internetem działa poprawnie i jest ciągle połączone.

Ewentualnie jakieś alternatywy klienta?

Dzięki.

może to jakiś problem ze skypem? bądź wina dystrybucji.

Dawno nie używałem Skype ale z tego co pamiętam to chodził dobrze - wersja była pewnie ta sama bo od dawna nie było aktualizacji.

Co do reinstalacji - wejdź w katalog domowy wciśnij “ctrl+h” pokaże ukryte pliki, i usuń .skype

wtedy zainstalujesz go “na czysto” i żadne ustawienia nie będą pamiętane.

Rozwiązanie: http://www.ubuntu-pomoc.org/zacinajacy-sie-dzwiek-w-skype/

Nie wiem czy jest to problem globalny, bo rzadko korzystam ze Skype. Wcześniej nie było takich problemów u mnie. Nie wiem, czy to tylko zbieg okoliczności, czy ma z tym jakiś związek przejęcie Skype przez Microsoft :wink:

ja nie pisałem o połączeniu rozmowy tylko o połączeniu skype z serwerami, zrywa mi całkowicie skype tak że nie można pisać nawet…