Ubuntu - usunięcie wszystkich paczek KDE4

Witam!

Dziś zainstalowałem KDE 4.3.2 do ubuntu 9.10. Nie potrzebnie instalowałem- dodało mi do GNOME pełno niechcianych programów z KDE, zmienił mi się bootscreen na taki z kubuntu a samo środowisko mi się nie podoba-jest takie sztuczne i plastikowe.

Jak usunąć pakiet KDE i KDE-base (tak żeby usunęło się całe KDE, jego programy, czyli to co zainstalowałem i jak przywrócić bootscreena z ubuntu? chodzi o te świeciące na biało logo ubuntu na czarnym tle)

Dodtakowo jakie środowisko (tym razem lekkie) polecacie i jak zainstalować?

A może tak samo jak apt-get podczas instalacji, tylko że z przełączką remove

http://linux.die.net/man/8/apt-get

Jeśli nie chcesz programów KDE w menu GNOME to je po prostu w menu ukryj. Środowisko KDE przyda się dla niektórych programów KDE.

wpisałem:

udo apt-get remove kde4-core kde-l10n-pl

i otrzymałem:

dawid@dawid-desktop:~$ sudo apt-get remove kde4-core kde-l10n-pl

Czytanie list pakietów... Gotowe

Budowanie drzewa zależności       

Odczyt informacji o stanie... Gotowe

E: Nie udało się odnaleźć pakietu kde4-core

dawid@dawid-desktop:~$

Wybierasz w synapticu w kategoriach KDE i usuwasz po kolei wszystko.

ok a co z bootscrenem?

W Centrum oprogramowania znajdź i zainstaluj StartUp-Menager. Później System – Administracja – Menadżer uruchamiania – Wygląd – Motywy Usplash – wybierz tez z ubu.

usunąłem rawie całość ale przy instalacji obrało 500MB a odzyskałem 380MB czyli gdzieś jeszcze coś zostało(120MB)-w synapticu wszystko unięte co jeszcze mgło zostać?

sudo apt-get autoremove

usunąłem jeszcze kdm (153 MB) i chyba wszystko się wywaliło. Jeszcze tylko bootscreen-dzięki wszystkim :slight_smile:

sudo apt-get install --reinstall ubuntu-xsplash-artwork

Pozdrawiam!

a po tym ni zresetuje mi się grub i splasz (jak to zrobiło się o instalacji XFCE)?

Nie :slight_smile: Jeśli się boisz to zrób sobie kopię zapasową konfiguracji Gruba:

sudo cp -v /boot/grub/grub.cfg /boot/grub/grub.cfg.backup

Pozdrawiam!

niestety, ale ekran bootu nie zresetował sie nadal jest kubuntu :frowning:

Zapomniałem jeszcze o

sudo apt-get remove usplash-theme-kubuntu && sudo apt-get install usplash-theme-ubuntu

Pozdrawiam!

coś takiego mi wypluło…

To w takim razie wystarczy:

sudo apt-get install usplash-theme-ubuntu

Pozdrawiam!