Ubuntu vs. Windows XP na netbooku Asusa

Recovery partition to druga rzecz którą usuwam w nowych laptopach, zaraz po przeinstalowaniu systemu na nowo.

XP to system wypierany, polityka firmy m$. Ubuntu będzie chodzić jak ślimak na notebooku, nie lepiej Lubuntu?

Wkurza mnie to trochę to że do netbooków wprowadzają tego strasznie ograniczonego startera przy 1gb ram pewnie ledwo co chodzi przy takiej ilości może 300-400 mb wolnego ramu bez używania niczego …,przez to chyba będę się musiał zdecydować na netbook z xp lub w najgorszym przypadku będzie trzeba kupić 2gb ramu :(.Na swoim laptopie z vistą miałem 1gb przez parę miesięcy wszystko jako tako chodziło z tym że troszkę wolno po dodaniu jednego gb przyspieszyło i to znacząco :D,jeszcze wymieniłem procek na dwurdzeniowy za 13zł :)i teraz aż tak na vistę nie narzekam :smiley:

Szkoda że nie można do swojej licencji windows 7 home premium dokupić jakieś 50 % tańszej licencji dla 2 komputera :frowning:

oczywiście że ubuntu,windows xp miałem 3 lata i żałuję ! Kiedy przesiadłem się na ubuntu,nie zamierzam wracać do xp,a nie wiem co chcecie od odpowiednika gg,przecież jest lepszy,zero zacięć itp. Ja użwam komunikatora pidgin - obsługuje około 20 protokołów,w tym także gg