Ubuntu wykrył mysz pod Bluetooth, ale ta nie chce działać

Witam,

mam problem który mnie denerwuje, bo jak siędzę na windowsie to używam Apple Magic Mouse, która na windzie chodzi bez problemu. Zaś jak chcę się przesiąść na ubuntu, muszę korzystać z tandetnej myszki microsoftu, która akurat jest kompatybilna ze wszystkimi systemami.

I dzisiaj sobie uruchamiam ubuntu, pojawia mi się okienko że ubuntu wykrył mysz APPLE MAGIC MOUSE pod Bluetooth. No i wpisuję hasełko 0000 - czyli bez klucza. No i niby jest połączone, i powinno działać. Niestety jest inaczej i mimo iż system pokazuje że mysz jest połączona, ta ani drgnie kursorem na ekranie.

Dodam że z microsoftowej myszy nie mogę korzystać bo dwa dni temu zapomniałem wyjąć jej odbiornik z laptopa, który powędrował 100km ode mnie i prędko mnie nie zobaczy.

Przepraszam że piszę tutaj, a nie na forum ubuntu, ale tamto ma przerwę techniczną, a ja z myszą z laptopa długo nie popracuję.

Proszę was o pomoc, przecieć dla zaawansowanych userów linuxa podłączenie myszy przez blueetoth to nie jest nic trudnego, a dla mnie - dwutygodniowego świeżaka pod względem linuxa, to rzecz która wymaga cudu Boskiego, bo inaczej się nie obędzie :wink:

Pozdrawiam i proszę was o wyrozumiałość,

Damian.

Wygląda to na jakiś bug w 11.04 http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=1749347 spróbuj porad podanych w tym wątku.