Ubuntu wylogowuje zaraz po załadowaniu pulpitu

Znajomy podrzucił mi laptopa, na którym jest obecnie Ubuntu. Problem polega na tym, że zaraz po zalogowaniu na użytkownika i załadowaniu pulpitu pojawia się na chwilę logo nVidia i po nim ponownie menedżer logowania. Próbowałem wejść na konto gościa i tam problem nie występuje. Da się to jakoś naprawić?

Ctrl+alt+f1 zaloguj się przez konsole na konto usera i usuń katalogi ukryte GNOME .config, . Unity z katalogu domowego. Jak masz net na kablu to możesz dać Sudo apt-get install mc uruchamiasz mc i usunąć spokojnie w menadżerze plików katalogi odpowiedzialne za ustawienia konta.

Czy z nowego usera będę mieć dostęp do plików tego drugiego?

Nawet jeżeli nie od razu, to wystarczy zmienić uprawnienia do katalogów i po kłopocie.

Dziękuję bardzo. Pliki są widoczne, można je otworzyć i skopiować na zewnętrzny nośnik. Dla pewności jeszcze zapytam - nowy user nie jest właścicielem tych plików, a więc jak je przekopiuje np. na dysk zewnętrzny i potem będę chciał je otworzyć po czystej instalacji systemu to nie powinno być problemów?

Tylko że stworzenie nowego użytkownika to nie jest rozwiązanie problemu. Może byłoby warto obejrzeć logi xorg? :>

 

Na zewnętrzym dysku pewnie masz system plików NTFS więc i tak się pewnie nie zapisze właściciel pliku, a jeśli się zapisze to jako root wykonaj

chown Osimaru:Osimaru /moje/pliki/ -R

czyli chown - zmień właściciela, Osimaru:Osimaru - nazwa użytkownika i nazwa grupy, /moje/pliki/ ścieżka do plików, przełącznik R - zastosuj rekursywnie (do podkatalogów i plików)

Przecież kopiowanie pliku tworzy nowe pliki z właścicielem osoby kopiującej, IMHO.

To już zależy od tego jak kopiujesz. Poczytaj mana do cp.