Ubuntu + XFCE czy Xubuntu?

1. Czy Xubuntu jest pod opieką Canonical?

2. Jeśli zainstaluje XFCE mając już Ubuntu (gnome+unity) to nie będzie żadnych konfliktów chociażby z Nautilusem?

3. BY mieć full XFCE wystarczy zainstalować jak kiedyś

xfce4 thunar-archive-plugin xfprint4 xfce4-terminal

desktop-base xscreensaver xfwm4-theme

czy doszło coś nowego?

1. A wy jak robicie, zaśmiecacie sobie dysk dwoma środowiskami czy jak chcecie Ubu z XFCE to instalujecie Xubuntu czy Lubuntu z LXDE albo Kubuntu z KDE? (swoją drogą trochę idiotyczne te nazwy)

Żródło: http://xubuntu.org/about/ .

W menu programów środowiska Xfce będziesz miał prawdopoodobnie wszystko to, co należy do Unity.

sudo apt-get install xubuntu-desktop

Pakiet xubuntu-desktop ciągnie pełną edycję z Xfce.

Doinstalowanie środowiska do istniejącego systemu, ale trzeba się liczyć z bałaganem w menu programów. Większy bałagan potrafi wywołać stosowanie miliona PPA niewiadomego pochodzenia.

A po naszemu? nie lepiej było napisać tak/nie zamiast kopiować?

To mi nieprzeszkadza byle nie było konfliktów między XFCE a GNOME+Unity

Pakiet xubuntu-desktop zmieni wygląd plymoutha i inne rzeczy, a tego nie chce…

Xubuntu jest rozwijane przez społeczność.

“Tłumaczenie”

:smiley:

Nie dało się od razu po polsku napisać? nie wiem co to za moda z tym angielskim ale to jest irytujące , puszcze radio polskie gwiazdy śpiewają po angielsku, napiszę na forum dostanę odpowiedź po angielsku itd…

A wracając do XFCE, uważacie że jest to dobre rozwiązanie na monitory +20 cali? czy na większych ekranach lepiej sie sprawdzi KDE albo Unity?

E: Doinstalowałem do Ubuntu XFCE i są konflikty. Tak na przykład wyglądają okna:

image.php?album_id=20&image_id=5605

Poza Gnome, Unity, Xfce mam jeszcze KDE

A jaki widzisz związek między środowiskiem i rozmiarem monitora? Środowisko to pulpit, jakieś menu, dekoracja okna i pasek u góry/dołu/ z boku ekranu. Wszystko jest przez jakieś 80% czasu zakryte oknami programów. Pomijając ekstremalnie małe ekraniki (mobilne), każde środowisko jest podobnie dobre i wybór jest całkowicie subiektywny.

Sprawdź, czy w

/etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xml/xfce4-session.xml

masz xfwm4 czy compiz.

[offtop]

Naucz się trochę więcej samodzielności i umięjętności szukania informacji … To znaczy, że jak coś jest napisane po angielsku to już nie ma szans, żeby z tych informacji skorzystać?

[/offtop]

Kup płytę DVD-RW, pościagaj obrazy ISO i testuj. Ważne jest to, co tobie odpowiada.

xfwm4.

Mam jeszcze dwa pytania dotyczące Xfce:

1. Jak usunąc cienie z tekstu pod ikonami na pulpicie?

2. Jak ustawić wyłączanie ekranu po 10/15 minutach?

Podoba mi się środowisko Xfce tylko jakoś nie moge się tutaj odnaleźć jeszcze. Stary Gnome był bardziej przejrzysty

E: jak całkowicie usunąć Unity z gnome tak by nie było po tym środowisku żadnego śladu?

Wystarczy samo --purge remove clean i autoclean?

Usuwanie unity (i chyba wywalenie ubuntu-desktop czyli całego unity od ubuntu):

sudo apt-get remove ubuntu-desktop unity; sudo reboot

Po usunięciu unity będzie reset. Radzę użyć w konsoli root (podczas bootowania wybierasz tryb awaryjny lub podobny i w nim wybierasz opcję root ) A gnome usuwasz tak:

sudo apt-get remove gnome-shell; sudo reboot

To samo reset będzie. A unity i gnome razem usuwasz tą komendą (ale żeby nie wpisywać tamtych) Zmienna dla komendy APT (ważne by wykonać kolejną komendę):

rmunity=sudo apt-get remove gnome-shell unity ubuntu-desktop

Usuwanie za pomocą zmiennej:

rmunity; sudo reboot

Czyszczenie i usuwanie:

sudo apt-get purge gnome-shell unity ubuntu-desktop; sudo reboot;