Ubunut 13.04 tnie się

Witam.Wczoraj zainstalowałem Ubuntu 13.04 i strasznie się tnie zamieszczam filmik.

Mój sprzęt Procesor Intel Celeron D 3.2 Ghz,Ram DDR2 2GB,Grafika Nvidia 7100GS 256MB,Dysk 160 Gb

Bardzo proszę o pomoc w rozwiązaniu mojego problemu.Link do filmu :

Nie wiem, nic nie widzę na tym filmiku

Powiedz - instalowałeś sterowniki od grafiki?

Fervi

Tak zainstalowałem i np.jak klikne na centrum oprogramowania to po 5sekundach się dopiero włącza .

A jak możesz powiedz mi jak sprawdzić czy są zainstalowane inne sterowniki np.odo chipsetu.

Komputer słaby, a nowe Ubuntu ma duże wymagania sprzętowe.

Sugerowałbym zainstalowanie lżejszej dystrybucji z XFCE, np. Xubuntu, Mint XFCE lub Manjaro.

OK.A który jest najbardziej zbliżony do ubuntu?

Spróbuj Lubuntu.

=====

EDYCJA:

fervi.doctor

A może Sunrise od razu? :smiley:

@marcin’82

Jakie Lubuntu, niby szybkie, ale się chłopak zniechęci.

A czemu nie? :slight_smile:

Moim zdaniem Xubuntu, z powodu, że jest bardziej rozwinięte od Lubuntu

Fervi

A co sądzicie i mincie xfce?

Dobry wybór.

OK. Dzięki wam za dobre rady.Wybrałem Minta.Może jest trochę mniej bogaty graficznie ale naprawdę szybciej działa i chyba prostszy w obsłudze. Wielkie dzięki :smiley:

Mógłbyś jeszcze spróbować Elementary OS Luna. Działa jeszcze szybciej niż Mint.

Póki co jeszcze beta, od jakiegoś roku, ale ja żadnego błędu od kilku miesięcy nie widziałem. Zainstalowałem na komputerze na którym właśnie Ubuntu chodziło powolnie.

no wygląd całkiem całkiem zainstaluje zobaczę czy będzie śmigał :smiley:

Skoro ten komputer jest według Ciebie słaby, to mój laptop już dawno powinien leżeć na złomie, a jakimś cudem Ubuntu z Unity na nim działa bez problemu. Ludzie nie przesadzajcie i nie róbcie z dobrego sprzętu słabizny.

Prawdopodobną przyczyną niskiej wydajności działania Unity, mogą być sterowniki do karty graficznej.

sterowniki zainstalowałem z pomocą tego poradnika http://www.ubuntu-pomoc.org/instalacja- … ji-302-17/ nie wiem czy to dobrze wyglądało tak jakby się zainstalowały ale pewien nie jestem nie znam się jeszcze tak dobrze na linuxie.

Uruchom terminal i pokaż wyniki poniższych poleceń.

dpkg -l | egrep -e "(nvidia|nouveau)"

glxinfo | grep direct

lspci -vv

oraz to co zostało podanej na tamtej stronie, czyli

cat /proc/driver/nvidia/version

A czemu nie użyłeś wbudowanego w system narzędzia do instalacji sterowników ?