Ubytek miejsca na dysku

mam laptopa gateway z vistą i dyskiem 160 gb ( dokładnie 149 gb przeliczając w systemie 2) i tu mam problem podzielony mam dysk na 2 partycje jedną c: 137 gb i tam mam " wszystko" druga partycja d: ma 11,9 gb to jest partycja recovery. i tu mam pytanie na partycji c mam folderów etc na 55 gb a w informacji o dysku jest napisane że zajętych jest 86 gb. Chciałbym się dowiedzieć " co się stało" z tymi pozostałymi 30 gb. co prawda mam jeszcze 50 gb wolnych ale jestem pesymistą :stuck_out_tongue: i widze szklankę od połowy pustą :]

Liczyłeś plik wymiany, plik hibernacji i folder odzyskiwania systemu? Może jeszcze są inne ukryte pliki i foldery?

55 gb jest z ukrytymi folderami. niestety nie posiadam wystarczającej wiedzy a może nawet w ogóle jej nie posiadam co to jest plik wymiany hibernacji i folder odzyskiwania systemu … chyba ze folder odzyskiwania to d: recovery - na tej partycji jest tylko folder odpowiedzialny za odzyskiwanie systemu … wnioskuję że myslimy o tym samym

http://www.google.pl/search?hl=pl&safe= … =&aq=f&oq= (przywracanie systemu)

d: recovery - to chyba fabryczna kopia całego systemu, do odzyskania kombinacją klawiszy przy starcie komputera, szczegóły masz w instrukcji do lapka. Przywraca stan kompa jak prosto ze sklepu.

A o pliku wymiany i pliku hibernacji poszukaj w google, maja one minimum wielkość równą ilości pamięci w kompie i są to pliki ukryte. Dokładnie nazywają się pagefile.sys i hiberfile.sys

pawelborowka , popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif