Ubytek wolnej przestrzeni na dysku SSD

W ramach przygotowań do Windows 8.1 dokonałem odświeżenia systemu Windows 8, który trochę przekombinowałem. Po tej akcji ubyło mi na dysku systemowym SSD 4 GB wolnego miejsca w stosunku do stanu przed odświeżeniem. Nie rozumiem, co jest tego przyczyną. Jak odzyskać te 4GB. Proszę o radę.

Witam, może są pozostałości po starym systemie, zobacz czy nie utworzył się folder OLD lub coś w tym stylu.

Prawdopodobnie włączyła Ci się hibernacja albo przestrzeń została zarezerwowana dla pliku wymiany, co odpowiada Twojej ilości RAM. Sprawdź to sobie.

Jest i był folder old po przejściu z 7 na 8

Jeżeli nie masz nic w tym folderze, co chciałbyś zachować to możesz go spokojnie usunąć przez systemowe oczyszczanie dysku, jednak sprawdź sobie wielkość pliku stronicowania i hibernację: http://www.uderzo.it/main_products/spac … _1_4_0.zip pobierz ten plik, wypakuj i uruchom aplikację, zaznacz C: i skanuj-> zrób screen wrzuć na www.wstaw.org a na forum daj link :slight_smile:

Dziękuję. Wrzuciłem screen na http://wstaw.org/m/2013/09/28/SpaceSnifer_dysk_C.PNG plik reserve.temp 2,9 Gb ten został utworzony przy odświeżaniu systemu.

Jak widzisz, ponad 6,5GB zajmuje plik stronicowania i hibernacja, tu opisałem jak to ograniczyć, dotyczy Win 7 ale zasada jest ta sama: 24gb-zajete-dysku-czystej-instalacji-windows7-t546188.html#p3409666

Jeszcze raz dziękuję =D> Pozdrawiam i temat uważam za zamknięty.