Ubywa miejsce na dysku C

(Pioma4) #1

Witam,

mam taki problem z dyskiem C, a mianowicie - ubywa mi na nim miejsce.

Nie jest to związane z przywracaniem systemu - już zrobiłem usuwanie wszystkich punktów i to nie pomogło.

Dziękuję za pomoc.

(RexJoker) #2

Jak dokładnie ubywa Ci miejsce? Sprecyzuj kiedy to się dzieje a także czy chodzi Ci o : 100 GB /50 GB zajętych // Po jakimś czasie 100GB/ 52 Gb Zajęte .

(Pioma4) #3

Ogólnie miałem wolne jakieś 50 GB (na 200 GB). Ubyło około 23-24 GB. Teraz jest 26 GB wolnego miejsca.

(RexJoker) #4

A nie wgrywają się żadne gry? czy aktualizacje od pewnego czasu? Dysk C (Myśle ,że mówimy o tym dysku ,na którym jest zainstalowany system) jest taki specyficzny folder z ważnymi danymi jest to %appdata% - pod tą komendą możesz odpalić ten folder(za pomocą uruchom) w nim znajdują się jak sama nazwa mówi : app - application ; data (czyli dane aplikacji) są to jak wspomniałem ważne dane i najlepiej jest ich nie usuwać . Sprawdź czy jest tam duży spis folderów,plików itp. 

Czy komputer działa cały czas na tym samym systemie czy może uaktualniałeś system do jakiejś nowszej wersji?

(Atis) #5

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

(dark__jedi) #6

Użyj CCleaner i napisz ile odzyskałeś.

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

(wifista) #7

Windows jest strasznie zasobożerny. U mnie sam katalog windows na partycji “C” zajmuje 37 GB po wszystkich czyszczeniach i nic z tym już nie można zrobić.

(mr-owl) #8

Witam,

A to nie jest tak że katalog C:\Windows\Installer strasznie puchnie z czasem a zabawa z usuwaniem jego zawartości jest proszeniem się o kłopoty?

Pozdrawiam,

mr-owl

(MrBeckham666) #9

wise care odkurzacz i ccleaner z ccenhancer usunie wiekszosc zbednych plików.

niestety to jest normalka sprawa bo na C sporo rzeczy się zapisuje:) fakt że ten przyrost jest troche za wielki może jakaś infekcja MBAM adwcleaner by się przydał skan.

(bart86) #10

mam na C zainstalowane aplikacjei 27GB w całości

popieram

(adam9870) #11

Pobierz i przeskanuj dysk C programem WinDirStat - w ten sposób dojdziesz do tego, co zajmuje najwięcej miejsca.