Ubywające miejsce na dysku

(Arti73) #1

Witam, mam problem z ubywającym miejscem na dysku. Codziennie coś sukcesywnie "zjada" mi po kilkaset mb. Po oczyszczeniu dysku i wywaleniu punktów przywracania systemu oprócz najnowszego zyskałam ponad 9gb wolnego, co w sumie dało mi 17,2gb na dysku. Jednak następnego dnia było już 16,7gb, potem 16,5gb, 16,1gb... Znów ponowiłam oczyszczanie i wywaliłam punkty przywracania systemu, ale odzyskałam może jakieś 400mb. Może mi ktoś podpowiedzieć co tak zjada pamięć?

(Jjoasz) #2

masz wlaczona hibernacje, backup lub pamiec wirtualna zarzadzana przez system...

(deFco247) #3

Zdiagnozuj co zjada miejsce na dysku za pomocą SpaceSniffer.

(Arti73) #4

Hm.. za bardzo się nie orientuję w tych tematach. Mógłbyś mi wyjaśnić jak laikowi co mam zrobić, aby przestało mi ubywać miejsca na dysku z tym co napisałeś i jakie będzie miało to następstwa jeśli wyłączę hibernację/backup/pamięć wirtualną (i co to za rzeczy w ogóle są)?

Wyszło mi coś takiego: http://i51.tinypic.com/538ig1.jpg

Ale mimo wszystko nadal nie rozwiązało mojego problemu stale ubywającej pamięci na dysku...

(deFco247) #5

Na screenie widać, że najwięcej miejsca zajmują foldery Dane Aplikacji oraz Moje dokumenty.

Zwiększ ilość detali wciskając Ctrl + +, to będziesz widział więcej.

(Jjoasz) #6

co to jest, to sam sie dowiesz wpisujach hasla w Google, a konsekwencje sa zadne lub niewielkie w przypadku backup'u - pod warunkiem, ze uzywa sie innego programu do tego celu, niz systemowy... 8)

ps. co to jest ten 'instaler' zajmujacy prawie 30GB?

(Arti73) #7

Ok.. http://i51.tinypic.com/2hmlqb7.jpg

Hibernację mam wyłączoną, backup zajmuje mi jak widać wyżej 24gb, ale nie wiem czy bezpiecznie jest wywalić kopie bezpieczeństwa; a co do pamięci wirtualnej to się jeszcze nie połapałam o co biega.

A co do installera to nie wiem co to jest o_O Z reguły tego co siedzi w katalogu WINDOWS nie ruszam (no, może poza skórkami do windy).

Ale zaraz, napisałeś "prawie 30 gb" a dziś jest to już 30,5 gb.

Co to może być? Nie chcę zepsuć windy, bo nie jestem jedynym użytkownikiem komputera od razu mówię i nie zamierzam mieć przez to problemów z rodziną :expressionless:

(Jjoasz) #8

a doinstalowywales cos w miedzyczasie?

w tym katalogu mieszcza sie kopie plikow instalacyjnych/deinstalacyjnych programow i poprawek systemu - jesli nie zamierzasz ich odistalowywac, to mozesz je wykasowac (zaznaczone na niebiesko)

(Arti73) #9

Instalowałam jakąs aktualkę Flash Playera i może coś jeszcze, nie pamiętam (poza tym druga osoba co korzysta z PC mogła też coś wrzucać, tego nie wiem).

A co jeśli mam zainstalowany jakiś program, usunę jego kopię deinstalacyjną z tego folderu,a potem będę chciała go odinstalować?

Czytałam jeszcze gdzieś o czymś takim jak Windows Installer CleanUp.

To bezpieczne?