Ubywające miejsce na dysku

Witam, mam problem z ubywającym miejscem na dysku. Codziennie coś sukcesywnie “zjada” mi po kilkaset mb. Po oczyszczeniu dysku i wywaleniu punktów przywracania systemu oprócz najnowszego zyskałam ponad 9gb wolnego, co w sumie dało mi 17,2gb na dysku. Jednak następnego dnia było już 16,7gb, potem 16,5gb, 16,1gb… Znów ponowiłam oczyszczanie i wywaliłam punkty przywracania systemu, ale odzyskałam może jakieś 400mb. Może mi ktoś podpowiedzieć co tak zjada pamięć?

masz wlaczona hibernacje, backup lub pamiec wirtualna zarzadzana przez system…

Zdiagnozuj co zjada miejsce na dysku za pomocą SpaceSniffer.

Hm… za bardzo się nie orientuję w tych tematach. Mógłbyś mi wyjaśnić jak laikowi co mam zrobić, aby przestało mi ubywać miejsca na dysku z tym co napisałeś i jakie będzie miało to następstwa jeśli wyłączę hibernację/backup/pamięć wirtualną (i co to za rzeczy w ogóle są)?

Wyszło mi coś takiego: http://i51.tinypic.com/538ig1.jpg

Ale mimo wszystko nadal nie rozwiązało mojego problemu stale ubywającej pamięci na dysku…

Na screenie widać, że najwięcej miejsca zajmują foldery Dane Aplikacji oraz Moje dokumenty.

Zwiększ ilość detali wciskając Ctrl + +, to będziesz widział więcej.

co to jest, to sam sie dowiesz wpisujach hasla w Google, a konsekwencje sa zadne lub niewielkie w przypadku backup’u - pod warunkiem, ze uzywa sie innego programu do tego celu, niz systemowy… 8)

ps. co to jest ten ‘instaler’ zajmujacy prawie 30GB?

Ok… http://i51.tinypic.com/2hmlqb7.jpg

Hibernację mam wyłączoną, backup zajmuje mi jak widać wyżej 24gb, ale nie wiem czy bezpiecznie jest wywalić kopie bezpieczeństwa; a co do pamięci wirtualnej to się jeszcze nie połapałam o co biega.

A co do installera to nie wiem co to jest o_O Z reguły tego co siedzi w katalogu WINDOWS nie ruszam (no, może poza skórkami do windy).

Ale zaraz, napisałeś “prawie 30 gb” a dziś jest to już 30,5 gb.

Co to może być? Nie chcę zepsuć windy, bo nie jestem jedynym użytkownikiem komputera od razu mówię i nie zamierzam mieć przez to problemów z rodziną :expressionless:

a doinstalowywales cos w miedzyczasie?

w tym katalogu mieszcza sie kopie plikow instalacyjnych/deinstalacyjnych programow i poprawek systemu - jesli nie zamierzasz ich odistalowywac, to mozesz je wykasowac (zaznaczone na niebiesko)

Instalowałam jakąs aktualkę Flash Playera i może coś jeszcze, nie pamiętam (poza tym druga osoba co korzysta z PC mogła też coś wrzucać, tego nie wiem).

A co jeśli mam zainstalowany jakiś program, usunę jego kopię deinstalacyjną z tego folderu,a potem będę chciała go odinstalować?

Czytałam jeszcze gdzieś o czymś takim jak Windows Installer CleanUp.

To bezpieczne?