Ubywanie pamięci na dysku C

(abdulabdul) #1

Witam. Mam mały problem. Otóż wczoraj reinstalowałem system i zauważyłem, że od tego momentu ubyło mi bardzo dużo miejsca na dysku C. Po zainstalowaniu wszystkich sterowników itp. miałem 30 GB wolnego miejsca, a obecnie mam 23,8 GB, więc to duża różnica. Dodam, że nic więcej na tym dysku nie instalowałem. Grę (fifę11 ) zainstalowałem na dysku D. Trochę się o to niepokoję... Co mam w takiej sytuacji zrobić? Bardzo proszę o pomoc...

(Atis) #2

Przeskanuj dysk za pomocą SpaceSniffer

Kliknij prawym na SpaceSniffer i wybierz Uruchom jako administrator.

(stasinek) #3

Przywracanie systemu zjadło miejsce :wink:

zje maximum 12% z 30GB, conieco zjadł katalog TEMP podczas instalacji FIFY

conieco zjedzą pliki update itp.

(abdulabdul) #4

Słyszałem, że najczęstszą przyczyną takiego stanu rzeczy jest właśnie przywracanie systemowe, które można wyłączyć. Czy mógłby ktoś wyjaśnić mi o co w tym chodzi? Jak się to wyłącza i czy mogą być tego jakieś nieprzyjemne konsekwencje ? 

(falcon89) #5

Czy sprawdziłeś partycję systemową za pomocą SpaceSniffer?

Wyłączanie przywracania systemu to nie najlepszy pomysł, sugerowałbym tylko zmniejszyć ilość przyznanego miejsca na ten cel.

(abdulabdul) #6

Przed chwila przeskanowałem dysk za pomocą tego programu, bo w ciągu 1 godz. ubyło mi 3GB  miejsca.... Masakra jakaś. Ale to nic nie dało, więc co mam teraz zrobić?

(falcon89) #7

Sam program nic nie da, przedstawia tylko w formie graficznej rozmiar plików i folderów na dysku.

Wstaw zrzut ekranu po przeskanowaniu partycji systemowej.

(abdulabdul) #8

Wstawiam screena...

96510784105560237937_thumb.jpg

I co o tym sądzicie ?

(falcon89) #9

Folder Sysytem Volume Information (tam zapisywane są punkty przywracania systemu) zajmuje 5.7 GB.

Zmiana ilości miejsca zajmowanego przez Przywracanie Systemu [Vista]

Ile posiadasz pamięci RAM i czy jakiś program z którego korzystasz wykorzystuje cała pamięć?

(IPSEN) #10

Uruchom ccleaner http://www.piriform.com/ccleaner/download/portable -zakładka narzędzia>przywracanie systemu>zostaw dwa punkty przywracania,resztę  skasuj.Dodatkowo uruchom -Temp File Cleaner-http://www.bleepingcomputer.com/download/tfc/dl/92/ -start potem restart systemu

(abdulabdul) #11

Posiadam 4 GB RAM. Jak mam sprawdzić ile dane programy wykorzystują pamięci? Wybaczcie...ale zielony jestem w tym temacie...

(falcon89) #12

Zmienianie rozmiaru pamięci wirtualnej (ustaw rozmiar początkowy i maksymalny np. na 1024 MB).

(abdulabdul) #13

w obu ustawić taki sam?

(falcon89) #14

Tak.

Czy zmniejszyłeś ilość miejsca na punkty przywracania i jak wygada teraz sytuacja z wolnym miejscem na partycji systemowej. 

(abdulabdul) #15

Zmniejszyłem ilość miejsca na punkty przywracania według Twoich poleceń. Sytuacja nieco poprawiła się...miałem 18,3 GB wolnego miejsca, a teraz mam 21,5 GB. Jednak nie jestem usatysfakcjonowany, bo tego miejsca zeżarło mi na prawdę dużo. Czy coś takiego będę musiał robić co jakiś czas? Czy może proponujesz/-cie coś innego ?

(falcon89) #16

Nie, ustawienia które zmieniłeś są na stałe.

Czy aktualizowałeś system (dla Visty są dwa Service pack'i które trochę zajmują)?

Wstaw nowy zrzut ekranu z SpaceSniffer'a.

(Bogdan_G) #17

Wyczyść zawartość folderu Download w Software Distribution. 2GB.

A na ile % ustawiłeś suwak ustawiając rozmiar punktów przywracania?

Po zainstalowaniu systemu warto użyć programu PrivaZer. Chodzi o wyczyszczenie pozostałości po poprzednim systemie i tam takie takie balasty po aktualizacjach i wiele innych, przede wszystkim chodzi o odchudzenie folderu winsxs. Program jest też portable, czyli bez instalowania, a swoje zrobi, lepiej, niż Odkurzacz i Ccleaner razem wzięte.

(abdulabdul) #18

Tak, aktualizowałem system.

22938489995962421320_thumb.jpg

No i co wy na to ?

(falcon89) #19

Po instalacji Service Pack 2 można użyć narzędzia Service Pack Clean-up tool http://pclab.pl/art34993-11.html (robisz to na własną odpowiedzialność, po użyciu narzędzia nie będzie można odinstalować SP1 i SP2).

(Łukash) #20

"Te narzędzia" można użyć bez żadnych obaw, piszę te bo są dwa - do czyszczenia resztek po SP1 i SP2 :

Wiersz polecenia jako admin i wpisujemy

dla SP1: vsp1cln.exe [enter] potwierdzamy klawiszem Y

dla SP2: compcln.exe [enter] potwierdzamy klawiszem Y